بیکاری‌کارگران‌صنعت‌لامپ؛ارمغان‌مصوبه‌دولت!به گزارش جهان به نقل از میزان، احمد محسنی دبیر انجمن صنفی کارفرمایی تولیدکنندگان لامپ های روشنایی در خصوص مصوبه هیئت دولت در خصوص جمع آوری خطوط تولید لامپ های رشته ای بالای ۴۰ وات گفت: از سال ۹۳ موضوع جمع آوری لامپ های رشته ای از بازار مطرح بود،اما در ان زمان به دلیل آنکه واردات این کالا ممنوع نبود اجرای این مصوبه بی فایده بوده و فقط به ضرر تولیدکننده داخلی تمام می‌شد.

وی در ادامه افزود:طبق مصوبه جدید صادر شده در تاریخ ۹۵.۱.۲۶ ظرف مدت ۶ ماه ورود لامپ های رشته ای به کشور ممنوع شده،از همین رو تولیدکنندگان تا تاریخ ۹۵.۹.۲۱ باید تولیدات خود را متوقف کنند.

محسنی با اشاره به اینکه نباید راه را برای صادرات ببندیم،گفت: با اجرای این مصوبه برای تولید نکردن راه بر صادرات لامپ رشته ای بسته می شود که این مورد به عنوان خلاهایی برای این مصوبه جدید به حساب می اید.

وی در پایان خاطرنشان کرد: دراجرای این مصوبه در کنار مزایایی که برای صنعت برق کشور دارد باید به این نکته نیز توجه شود که با تغییر خط تولید از لامپ های رشته ای به لامپ های کم مصرف تعدادی از کارگران خط تولید این کارخانه ها بیکار خواهند شد که برای آنها نیز باید چاره اندیشی شود.

[ منبع این خبر سایت جهان نیوز-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بیکاری‌کارگران‌صنعت‌لامپ؛ارمغان‌مصوبه‌دولت!» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات