نحوه بازپرداخت اقساط مسکن مهربه گزارش جهان، متن ارسالی وزارت راه و شهرسازی به خبرگزاری فارس عینا بدین شرح تست:

بدین‌وسیله پیرو انتشار مطلبی با عنوان «مهر ابطال بر مصوبه دولت قبل/ دوره بازپرداخت اقساط مسکن مهر به جای افزایش، کاهش یافت + سند» در تاریخ 8 اردیبهشت 1395 در خروجی خبرگزاری فارس، توضیحات زیر برای تنویر افکارعمومی و شفاف‌سازی ارسال می‌شود.

براساس بند 2 مصوبه مورخ 19 اسفندماه 91 دولت قبل مجموع دوران مشارکت مدنی و فروش اقساطی از 15 سال به 20 سال افزایش یافت، لیکن پس از اجرا توسط بانک مسکن، بانک مرکزی با افزایش این مدت مخالفت کرد که با پیگیری‌های وزارت راه و شهرسازی (در این دولت)، بانک مرکزی حسب تصمیمات متخذه در یک هزار و یکصد و هفتاد و دومین جلسه مورخ 8 بهمن‌ماه 92 شورای پول و اعتبار با تقسیط 20 ساله طرح‌های مسکن مهر (مجموع دوران مشارکت مدنی و فروش اقساطی از 15 به 20 سال) موافقت و طی نامه شماره 92/340300 مورخ 20 بهمن ماه 92 به شبکه بانکی ابلاغ کرد.

متقاضیان محترم مسکن مهر بایستی اطلاع داشته باشند که چنانچه ساخت واحدهای مسکونی (دوران مشارکت مدنی) 5 یا 6 سال طول بکشد، دوران فروش اقساطی به تبع دوران مشارکت مدنی 15 یا 14 سال خواهد بود و این به معنی ابطال مصوبه دولت قبل نیست.

متقاضیان مسکن مهر اختیار دارند در هنگام فروش اقساطی نسبت به تقسیط به صورت ساده یا پلکانی یک ساله، 3 ساله و 5 ساله با توجه به بضاعت مالی خود اقدام به اخذ دفترچه قسط کنند و کارکنان بانک مسکن آمادگی دارند توضیحات کافی و وافی را دراختیار خریداران محترم قرار دهند.

[ منبع این خبر سایت جهان نیوز-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نحوه بازپرداخت اقساط مسکن مهر» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات