حقوق مردم فلسطین مانع از حرص اعراب برای نزدیکی به اسرائیل نمی‌شود

نشست اتحادیه عرب نویسنده مشهور مصری تاکید کرد که فلسطین و حقوق ملت فلسطین هم مانعی بر سر اشتیاق و حرص اعراب برای نزدیکی به اسرائیل نیست و اعراب حاضرند تا از مساله فلسطین هم عبور کنند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، روزنامه الاهرام در مقاله‌ای به قلم دکتر محمد السعید ادریس کارشناس مرکز مطالعات سیاسی و راهبردی الاهرام با عنوان «وقتی نقاب‌ها فرومی افتد» با اشاره به دو ضربه همزمان بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی به روند تلاش‌های جاری برای فعال سازی به اصطلاح روند صلح بین فلسطینیان و اسرائیل می پردازد.

از جمله اقدام نتانیاهو در انتساب لیبرمن تندرو به عنوان وزیر دفاع و همچنین نقض تعهد و توافق خود با تونلی بلر در مخالفت با برگزاری کنفرانس بین المللی صلح و همچنین مخالفت با طرح فرانسه است.

این نویسنده در ادامه به روند یهودی سازی و شهرک سازی صهیونیست‌ها در فلسطین و تضییع حقوق فلسطینیان و در عین حال اظهارات تونلی بلر در مورد آمادگی اعراب برای عادی سازی روابط با اسرائیل در چارچوب نسخه‌ای تعدیل شده و تخفیف یافته از ابتکار صلح عربی اشاره می‌کند.

نویسنده مصری در ادامه مطلب خود یک سوال را مطرح می کند که چه چیزی نتانیاهو را به سوی تخریب عامدانه توافقات صورت گرفته با تونی بلر و دیگر طرف های منطقه ای کشاند؟ این سوال مهمی است اما پاسخ آن مهمتر است. نتانیاهو خوشحال و خیالش آسوده است که  اسرائیل در شرایط آشفته کنونی و درحالیکه توازن قدرت در منطقه به نفع اسرائیل به هم خورده، مجبور به مذاکره با فلسطینیان آنهم در چارچوب کنفرانس بین المللی و دادن امتیاز به آنها نیست.

اما در عین حال درصدد دستیابی به صلحی بدون هزینه است و بیش از اینکه اسرائیل مجبور به تعامل با اعراب باشد، این اعراب هستند که نیازمند همکاری با اسرائیل هستند و ظاهرا فلسطین و حقوق مردم فلسطین هم مانعی بر سر اشتیاق و حرص اعراب برای نزدیکی به اسرائیل نیست و اعراب حاضرند تا از مانع مساله فلسطین هم عبور کنند.

این منطقی است که نتانیاهو در حال ترویج آن است و این چنین نقاب از چهره اوهام و افسانه‌ها در مورد تعهد اعراب نسبت به فلسطین و امنیت ملی عربی فرو می افتد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حقوق مردم فلسطین مانع از حرص اعراب برای نزدیکی به اسرائیل نمی‌شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات