پرداخت بدهی ادارات، مطالبه اصلی شورای اسلامی سنندج از مسوولان

به گزارش خبرنگار ایرنا، روز سه شنبه اعضای شورای اسلامی شهر سنندج و شهردار این شهر میزبان رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بودند و در این نشست چهار ساعته دغدغه ها و مشکلات کمیسیون های تخصصی شورای اسلامی شهر سنندج توسط هرکدام از این اعضا تشریح شد.
سید غریب سجادی رییس شورای اسلامی شهر سنندج به جایگاه ویژه سازمان مدیریت و برنامه ریزی در انسجام بخشی به امور عمرانی و خدماتی در کشور اشاره کرد و افزود: خوشبختانه در دولت یازدهم شاهد زنده شدن این سازمان تاثیرگذار بودیم و این مهم همگرایی هرچه بیشتر نهادها و سازمان ها را به دنبال داشته است.
وی افزود: خرسندیم که این سازمان در استان کردستان توسط فردی بومی و شایسته اداره می شود و انتظار داریم مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر از این ظرفیت بالای برنامه ریزی و هدایت فکری برخوردار شود.
سجادی خاطرنشان کرد: بسیاری از مشکلات نواحی حاشیه ای و منفصل شهری، مباحث عمران شهری و ظرفیت های سرمایه گذاری با هدایت سازمان مدیریت و برنامه ریزی محقق خواهد شد و امیدواریم روز به روز شاهد ارتباط این سازمان با مجموعه شهرداری و شورای شهر باشیم.
جلال شریعتی رییس کمیسیون بودجه شورای اسلامی شهر سنندج نیز به فاصله چشمگیر شهر سنندج با دیگر شهرهای توسعه یافته کشور اشاره کرد و گفت: نیازمند اعتبارات جهشی برای اصلاح بسیاری از زیرساخت ها و اجرای طرح های جامع هوشمند هستیم.
وی افزود: استفاده از توان تشکل های مردم نهاد و سازمان های غیر دولتی در حوزه امور شهری از جمله مواردی است که باید مدنظر سازمان مدیریت و برنامه ریزی باشد.
شریعتی همچنین با گلایه از بخشنامه استانداری در خصوص عدم واگذاری آگهی های مناقصه طرح های عمرانی و خدماتی به نشریات محلی استان اظهار کرد: با این امر نه تنها به نشریات محلی استان و شهر سنندج آسیب وارد می شود بلکه پیمانکاران استان نیز قدرت رقابت با پیمانکاران متمول کشوری را نخواهند داشت و این مهم موجب گسترش هرچه بیشتر بیکاری جوانان می شود.
وی خواستار تجدید نظر در خصوص عدم واگذاری آگهی های مناقصه طرح های عمرانی به نشریات محلی استان شد.
فردین زمانی رییس کمیسیون عمران شورای شهر سنندج نیز در این جلسه اظهار داشت: در سال 90 بیش از 250میلیارد ریال اعتبار عمرانی به شهرداری سنندج اختصاص پیدا کرد اما این امر در سال 94 به 19میلیارد ریال کاهش یافت و می توان گفت تنها هفت درصد اعتبارات سال 90 در سال 94 به شهرداری سنندج تعلق گرفت.
وی افزود: هم اکنون شهرداری سنندج بیش از 400 میلیارد ریال از ادارات و سازمان های دولتی و نهادهای انقلابی طلب دارد و اگر این طلب ها محقق شود می توان به اجرای بسیاری از طرح های عمرانی و پرداخت دیون شهرداری امیدوار شد.
زمانی خاطرنشان کرد: انتظار داریم که سازمان مدیریت و برنامه ریزی ما را برای تحقق این مطالبات یاری رساند و برای سال 95 نیز اعتبارات ویژه ای را از محل اعتبارات استانی به شهرداری سنندج اختصاص دهد.
سید بهاالدین حسینی رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر سنندج نیز در این جلسه به طرح های فرهنگی در دست اجرای شهرداری سنندج اشاره کرد و گفت: احداث فرهنگسرا، سراهای محله و حمایت از برنامه های فرهنگی از جمله مواردی است که بدون تسهیل و همراهی دستگاه های اجرایی استان میسر نخواهد بود.
سید کمال حسینی رییس کمسیون سرمایه گذاری شورای شهر سنندج نیز در این جلسه از ایجاد تفکر سرمایه گذاری و تسهیل نقش آفرینی برای بخش خصوصی به عنوان مهمترین راهکار در راستای توسعه شهر سنندج و استان کردستان نام برد.
وی افزود: هرچند که عوارض مستقیم مردمی، درآمدهای سرمایه گذاری، سهم از اداره امور مالیاتی، کمک های دولتی و بازار سرمایه و اوراق مشارکت از جمله محل های تامین منابع مالی شهرداری ها هستند اما متاسفانه این موارد در شهر سنندج به صورت 100درصدی تحقق پیدا نکرده است.
وفا اصلانی عضو شورای شهر سنندج نیز در این جلسه خواستار واگذاری 110هکتار زمین شهرداری سنندج که از راه و شهرسازی مطالبه دارد شد و گفت: با واگذاری این زمین بسیاری از دغدغه های درآمدی شهرداری رفع خواهد شد و می توانیم برای پرداخت بخش بزرگی از دیون شهرداری برنامه ریزی کنیم.
محمد محمدی رییس کمسیون حاشیه شهر و مناطق کم برخوردار شورای شهر سنندج نیز از سنگ اندازی برخی کارشناسان ادارات دولتی در مسیر طرح های سرمایه گذاری، عمرانی و خدماتی انتقاد کرد.
وی افزود: باید مدیران و کارشناسان آن ها نگاه توسعه ای داشته باشند و تسهیل گر امور باشند.
محمدی خاطرنشان کرد: یکی از کمیسیون های درآمدزا برای شهرداری ها کمیسیون ماده پنج است اما چرا این کمیسیون باید ماه ها جلسه ای نداشته باشد و بی توجهی به این امور باید تا کی ادامه داشته باشد.
وی همچنین از کاهش سهم شهرداری سنندج از کشتارگاه صنعتی این شهر انتقاد کرد و افزود: انتظار داریم با دخالت سازمان مدیریت و برنامه ریزی شاهد احقاق حق شهرداری از این پروژه باشیم.
اسعد فتاحی و زهرا آوجیان دیگر اعضای شورای شهر سنندج نیز در این نشست خواستارتوجه ویژه سازمان مدیریت و برنامه ریزی به مناطق منفصل شهری، عدالت در ساخت پروژه های عمرانی و خدماتی در مناطق مختلف شهر سنندج توسط دستگاه های دولتی، اعطای وام های کم بهره از وزارت کشور و همراهی هرچه بیشتر سازمان ها و ادارات دولتی استان با مجموعه شورا و شهرداری سنندج شدند.
7351/1904

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پرداخت بدهی ادارات، مطالبه اصلی شورای اسلامی سنندج از مسوولان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات