12 هزار واحد صنعتی طی سال جاری به چرخه تولید باز می گردد/ فراهم شدن زمینه اشتغال بیش از 185 هزار نفر

به گزارش ایرنا؛ علی یزدانی سه شنبه شب در پایان سفر یکروزه خود به خوزستان و بازدید از شهرک های صنعتی آبادان و خرمشهر در جمع خبرنگاران، اظهار داشت:از مجموع 12 هزار واحد صنعتی نیمه تعطیل یا فعال زیر ظرفیت تولید، دو هزار طرح تولیدی بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی نیز بهره برداری شده و به مدار تولید می رود.
وی محور اساسی حرکت وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال جاری را برنامه ریزی محوری رای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در موضوع اقتصاد مقاومتی خواند و گفت:در این راستا علاوه بر برنامه های در حال اجرا در بخش های زیرمجموعه وزارت، بازگرداندن واحدها به چرخه تولید نیز به صورت جدید در دستور کار است.
یزدانی، اعطای مشوق های تولید، اعمال برخی معافیت های مالیاتی، مهلت به واحدهای تولیدی برای بازپرداخت تسهیلات اعطایی و کمک به صادراتی شدن کالا را از دیگر محورهای وزارت صنعت، معدن و تجارت از صنعتگران و فعالان اقتصادی بیان کرد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: 20 هزار میلیارد ریال اعتبار نیز از سوی صندوق توسعه ملی برای حمایت از تولیدات بنگاه های صادرات گرا پیش بینی شده است و در تبصره 14 قانون بودجه امسال نیز پنج هزار میلیارد ریال یارانه برای حمایت از واحدهای کوچک و متوسط پیش بینی شده است.
یزدانی افزود:امیدواریم با تدابیر اندیشیده شده و بازگشت این واحدها به عرصه تولید، زمینه اشتغال بیش از 185 هزار نفر نیز فراهم شود.
وی در موضوع جذب سرمایه گذار خارجی نیز گفت:سازمان حمایت از سرمایه گذار خارجی برای تحقق این مهم منعی ندارد وجود ندارد و بهترین مسیر نیز برای رونق اقتصادی، جذب سرمایه است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت روز سه شنبه به منظور بازدید از واحدهای تولیدی خرمشهر و آبادان، بهره برداری از چند طرح عمرانی در استان خوزستان و نشست مشترک با صنعتگران خرمشهری به منطقه آزاد اروند سفر کرد.
7100/6125/ 3404

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «12 هزار واحد صنعتی طی سال جاری به چرخه تولید باز می گردد/ فراهم شدن زمینه اشتغال بیش از 185 هزار نفر» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات