افزایش 95 درصدی صادرات کالاهای غیر نفتی

به گزارش ایرنا به نقل از «مانا»، ایدنی با اشاره به عملکرد منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی از ابتدای فرورین تا پایان اردیبهشت سال 95 افزود: در این مدت 12میلیون و 944 هزار و 591 تن کالای نفتی و غیر نفتی در بزرگترین بندر تجاری ایران تخلیه و بارگیری شد.
وی تصری کرد: از مجموع عملیات انجام شده در این بندر، هفت میلیون و 990 هزار و 591 تن مربوط به کالاهای غیر نفتی و چهار میلیون و 954 هزار و 162 تن اختصاص به مواد نفتی دارد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در ادامه میزان صادرات کالاهای غیرنفتی در بزرگترین بندر تجاری ایران را پنج میلیون و 574 هزار و 34 تن اعلام کرد که 95 درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته بوده است.
وی با اشاره به واردات کالاهای غیر نفتی خاطرنشان کرد: در این مدت، همچنین بیش از یک میلیون و 248هزار تن کالای غیر نفتی از طریق این بندر وارد کشور شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش 26 درصدی را نشان می دهد.
ایدنی همچنین حجم کل کالاهای ترانزیت شده از طریق بندرشهید رجایی طی دو ماه نخست سال جاری را 732 هزار و 985 تن اعلام کرد و اظهار داشت: در این بخش، رشد 16 درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به ثبت رسید.
وی با اشاره به کابوتاژ بیش از 28 هزار تن کالاهای غیر نفتی افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون، ترانشیپ 214 هزار و 953 تن کالای غیرنفتی نیز از طریق خطوط کشتیرانی فیدری به بنادر دیگر در راستای تبدیل بندر شهید رجایی به یک بندر کانونی، به ثبت رسید.
مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی در بخش دیگری از سخنان خود از رشد 65 درصدی صادرات مواد نفتی از بندر شهید رجایی خبر داد و گفت: یک میلیون و 459 هزار و 429 تن مواد نفتی از طریق این بندر به خارج از کشور صادر شد.
به گفته ایدنی، طی مدت یاد شده، 732 هزار و 971 تن مواد نفتی طی این مدت از طریق این بندر به داخل کشور وارد و 41 هزار و 641 تن از این گونه کالاها نیز ترانزیت شده است.
وی افزود: طی مدت یاد شده، کابوتاژ بیش از دو میلیون و 720 هزار تن کالای نفتی در این بندر به ثبت رسید.
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان همچنین از تخلیه و بارگیری 303 هزار و 399 TEU کانتینر و رشد 20 درصدی حجم این عملیات در پیشرفته ترین بندر کانتیتری کشور طی دو ماهه سال جاری، خبر داد.
وی با اعلام این مطلب که بزرگترین بندر تجاری ایران طی سال جاری میزبان بالغ بر 674 فروند شناور با تناژهای مختلف بوده است، خاطرنشان کرد: این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش 10 درصدی داشته که از کل شناور ورودی به بندر شهید رجایی، 529 فروند بالای هزار تن وزن داشته است.
شبد**1953** 3404

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «افزایش 95 درصدی صادرات کالاهای غیر نفتی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات