بیشتر ساخت‌و‌سازها در باغات دولتی همدان غیرقانونی است

نظری رئیس شورای شهر همدان رئیس شورای شهر همدان با اعلام اینکه بیشتر ساخت و سازها در باغات دولتی غیرقانونی است، گفت: ساخت و ساز آموزش و پرورش و کمیته امداد در باغات همدان غیرقانونی است.

علی اکبر نظری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان، با اشاره به اینکه ساخت و سازهای دولتی زیادی در باغات همدان بدون مجوز انجام می‌شود، اظهار داشت: کمیته امداد امام خمینی(ره) در باغ «درخشان یا مکارچی» و  آموزش و پرورش در «فخرآباد« ساخت و ساز غیرمجاز و خلاف قانون داشته‌اند.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از ادارات ساخت و ساز غیرمجاز دارند که باید بررسی شود، افزود: بیشتر ساخت و سازها در باغات دولتی غیرقانونی بوده و به غیر از این دو دستگاه، نهادهای دیگری هستند که نمی‌توان نام آنها را مطرح کرد.

نظری با بیان اینکه دستگاه‌های متولی و مسئول در این زمینه باید بررسیهای لازم را داشته باشند، اظهار داشت: ادارات و دستگاه‌های دولتی در مناطق عباس آباد، گنجنامه، دیویجین، فقیره و اطراف شهر ساخت و سازهای غیرمجازی دارند.

تذکر شهرداری همدان به دستگاه‌های متخلف

وی در پاسخ به این سوال که شهرداری همدان چه اقدامی برای برخورد با این تخلفات داشته است، گفت: بخشی از این مناطق باغی تحت کنترل شهرداری همدان هستند ولی برخی مواقع چون وجهه دولت به میان می‌آید طبیعتا شهرداریها قدرت مقابله با آنها را نداشته یا ممکن است درگیری‌های آنچنانی ایجاد شده که منجر به تضعیف دولت شود ولی شهرداری مماشاتی با دستگاه‌های متخلف نداشته و تذکراتی به این نهادها داده شده است.

وی درباره ساخت و ساز سپاه در انتهای بلوار ارم و بالاتر از مجموعه ورزشی شهدای غواص نیز گفت: این مکان متعلق به سپاه بوده و پروژه قانونی است، برخی مواقع تعدادی از مسئولان عنوان می‌کنند که این پروژه غیرقانونی است ولی کمیسیون زیربنایی استان همدان قانونی بودن این پروژه را تایید کرده است.

نظری با اشاره به اینکه در این منطقه مجتمع اقامتی ایجاد می‌شود تا وابستگان به نیروهای مسلح در زمان سفر به همدان در این مجتمع اسکان داده شوند، گفت: منطقه‌ای که سپاه این مجتمع اقامتی را ایجاد کرده دارای یک اصله درخت نبوده و درختی نیز قطع نشده است.

رئیس شورای شهر همدان با بیان اینکه ایجاد برخی تاسیسات و مجتمع‌ها در مناطقی همچون بلوار ارم اشتباه بوده و باید ساخت و سازها در سطح شهر توزیع شود، تصریح کرد: برخی مناطق در همدان وجود دارد که اجرای پروژه‌های مختلف بویژه گردشگری در این مناطق مناسب است.

وی اظهار داشت: برخی مجموعه‌ها و افراد راحت‌طلب و نشاط طلب بوده و به دنبال ساخت و ساز در این مناطق باغی همدان هستند که به شدت با این موضوع مخالف هستیم.

عملکرد دستگاه‌های متولی در حفاظت از باغات رضایت بخش نیست

نظری با اعلام اینکه دستگاه‌های متولی در حفظ باغات و مراتع قصور دارند، تصریح کرد: مراجع متولی از جمله شهرداری، منابع طبیعی و جهاد کشاورزی باید در راستای حفظ باغات بیشتر فعال شوند چراکه روند فعلی حفاظت از باغات همدان رضایت بخش نیست.

وی با اشاره به اینکه شهرداری همدان عملکرد خوبی داشته ولی مراجع دیگر یا توان ندارند یا اینکه قصوری در این بین شکل می‌گیرد، اظهار داشت: انتظار می‌رود دستگاه‌ها برخورد با متخلفان را افزایش دهند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بیشتر ساخت‌و‌سازها در باغات دولتی همدان غیرقانونی است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات