رقابت چین با تولید زعفران خراسان رضوی/ اهتمامی به طرح جامع زعفران وجود ندارد

زعفران مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: هم اکنون در کشورهایی مانند چین زعفران کشت شده و محصولات آنها در حال رقابت با تولیدات خراسان رضوی هستند.

سید هاشم نقیبی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس اظهار داشت: با اینکه از سال‌‌های گذشته طرح جامعه زعفران تهیه شده اما همچنان در معاونت برنامه ریزی رئیس جمهوری باقی مانده و با اینکه در هیئت دولت قبلی مصوب شده و در این دولت بنا بر این بود که ایرادات آن برطرف شود اما همچنان این اتفاق نیفتاده است.

وی با بیان اینکه در برنامه‌های ششم و هفتم توسعه نیز برای طرح جامع زعفران اعتباری در نظر گرفته نشده است، خاطرنشان کرد: حل شدن این مشکلات نیاز به پیگیری نمایندگان، استانداری و سازمان مدیریت و برنامه ریزی خراسان رضوی دارد.

مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی خراسان رضوی تأکید کرد: هم اکنون تمام شرایط برای اینکه تولید زعفران در خراسان بزرگ با مشکل مواجه شده و تولیدکنندگان کشورهای دیگر به تدریج کشاورزان را از گردونه رقابت بیرون کنند؛ مهیا است.

نقیبی افزود: باید طرح جامع زعفران در معاونت راهبردی رئیس جهموری به تأیید برسد تا برای آن بودجه و اعتبار مشخص برای کمک به کشاورزان آن حوزه در نظر گرفته شود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رقابت چین با تولید زعفران خراسان رضوی/ اهتمامی به طرح جامع زعفران وجود ندارد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات