منوط کردن رفع تحریم‌های ضدایرانی به گزارش «جمع‌بندی مبسوط» آژانس

به گزارش مشرق، دو نماینده مجلس سنای آمریکا طرحی پیشنهاد کرده‌اند که خواستار تمدید تحریم‌ها ضد ایران تا زمانی است که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بتواند «صلح‌آمیز بودن» تمامی فعالیت‌های هسته‌ای ایران را تأیید کند. 

طرح پیشنهادی «تیم کین» و «کریس مورفی» که سه‌شنبه شد، خواستار تمدید «قانون تحریم‌ ایران» است. این قانون که سال 1996 در کنگره آمریکا تصویب شده در پایان سال جاری میلادی منقضی می‌شود؛ و به همین دلیل، نمایندگان کنگره آمریکا خواستار تمدید آن هستند.

کاخ سفید قانونگذاران را به اجتناب از اقدام عجولانه در این باره دعوت کرده است. 

این طرح در صورت تصویب مقرر کند که تحریم‌ها علیه ایران زمانی برداشته شود که رئیس‌جمهور آمریکا بتواند به کنگره گواهی بدهد که مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به 'جمع‌بندی مبسوط' رسیده و می‌تواند تأیید کند که تمامی فعالیت‌های برنامه هسته‌ای ایران صلح‌آمیز است.

کشورهای غریی به رهبری آمریکا ایران را به پیگیری اهداف نظامی در لفافه برنامه هسته‌ای متهم می‌کنند. جمهوری اسلامی ایران، همواره این ادعا را رد و بر مصارف صلح‌آمیز برنامه هسته‌ای خود تأکید کرده است. 

«تیم کین» و «کریس مورفی» هدف از معرفی طرح پیشنهادی برای تمدید قانون یادشده را ضمانت صلح‌آمیز بودن مواد هسته‌ای موجود در ایران عنوان کرده‌اند. 

این دو سناتور مشخص نکرده‌اند که رئیس‌جمهور آمریکا چه زمانی می‌تواند درباره صلح‌آمیز بودن فعالیت‌های هسته‌ای ایران به کنگره گواهی دهد.

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-بین المللی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «منوط کردن رفع تحریم‌های ضدایرانی به گزارش «جمع‌بندی مبسوط» آژانس» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات