مادورو: احدی نمی‌ تواند منشور دموکراتیکی را علیه ونزوئلا به اجرا بگذارد

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری اروپاپرس، مادورو با مضحکه خواندن سخنان اخیر دبیرکل، اخراج ونزوئلا از سازمان کشورهای آمریکایی را غیر اجرایی و محال خوانده و تأکید کرد که هیچکس نمی‌ تواند دست به چنین اقدامی بزند.
بنا به این گزارش، آلماگرو در تقاضایی رسمی‌ از رئیس شورای دائم سازمان کشورهای آمریکایی درخواست کرده که بر اساس دستور العمل ماده 20 منشور دموکراتیکی، جلسه ای فوق العاده بین روزهای 10 و 20 ژوئن (21 و 31 خرداد ماه) برگزار شود.
این ماده تصریح می کند که چنانچه در یکی‌ از کشورهای عضو، تغییری در نظم قانون اساسی‌ صورت گیرد که به طور جدی در نظم دموکراتیکی کشور اثر داشته باشد، سایر اعضا می توانند فراخوان فوری برای برگزاری شورای دائم بدهند تا به ارزیابی جمعی اوضاع پرداخته و تصمیمات مناسب را اتخاذ کنند.
آلماگرو اضافه کرد که بر اساس گزارش 132 صفحه ای سازمان کشورهای آمریکایی که روز سه شنبه منتشر شد، این تقاضا را انجام داده و به عقیده وی، این گزارش ایجاب می‌ کند که یک تغییر فوری در اقدامات قوه مجریه صورت گیرد.
وی در همین ارتباط به نقض قانون اساسی‌ بویژه آنچه که به توازن قوا ربط دارد، نقض حقوق بشر و ناتوانی‌ دولت ونزوئلا در پاسخگویی به بحران وخیمی که گریبانگیر کشور شده و به طور کامل بر حقوق اجتماعی تأثیر گذاشته، تأکید کرد.
مادورو در واکنش به این اظهارات هشدار داد که در مقابل تهدید سازمان کشورهای آمریکایی برای دخالت در کشورش، واکنش نشان خواهد داد.
وی گفت: «آقای دبیرکل، ما برای استقلال، آزادی و حاکمیت، به نبرد در سازمان کشورهای آمریکایی و در خیابان های آمریکای لاتین و کارائیب خواهیم پرداخت؛ این نبرد، اجتناب ناپذیر است.»
رئیس جمهوری ونزوئلا با اشاره به اینکه ابتکار سازمان در چارچوب 'کمپین وحشیانه الیگارشی جهانی‌ و دست نشاندگان آنهاست' مثال زد؛ نمونه ای از کمپین مذکور، این است که رسانه ها، عکس هایی‌ را از وی منتشر می‌ کنند که او به زمین می‌ نگرد و در حال خشک کردن عرق پیشانی خود است.
وی به عنوان نخستین اقدام برای 'شکست دادن' این حمله احتمالی اعلام کرد که در اولین فرصت از «هنری راموس آیوپ» رئیس مجلس ملی‌ و سران پارلمانی به اتهام اقدام به غصب قدرت منحصر به فرد رئیس جمهوری شکایت می‌ کند.
مادورو راموس آیوپ را به فراخوانی مداخله خارجی‌ در امورات داخلی‌ ونزوئلا متهم کرد که روابط بین المللی که از نظر قانون اساسی‌ مربوط و منحصر به رئیس جمهوری است را به خود نسبت داده است.
رهبر ونزوئلا خاطرنشان ساخت که یک محاکمه تاریخی که در سراسر کشور پخش شود را برگزار خواهد کرد تا خیانتی که راموس آیوپ و حزب ائتلاف مخالف دولت 'میز وحدت دموکراتیک' به کشور کردند را به همگان نشان دهد.
مادورو به این خاطر سخنان مذکور را بیان کرد که آلماگرو روز سه شنبه، درخواستی که میز وحدت دموکراتیک چند هفته پیش در یک ملاقات در مقر سازمان کشورهای آمریکایی از وی کرده بود را پذیرفت و فراخوان یک جلسه فوری شورای دائم به دلیل بحران سیاسی در ونزوئلا را خواستار شد.
اروپام**5*491**1504

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مادورو: احدی نمی‌ تواند منشور دموکراتیکی را علیه ونزوئلا به اجرا بگذارد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات