چرا خداوند انسانها را امتحان می کند؟ -آکا

سایت دینی ، دین و اندیشه آکااحادیث و روایات، احکام دین

,امتحان خدا, امتحان خداوند, امتحان خدا چگونه است,[categoriy]

چرا خداوند انسانها را امتحان می کند؟

امتحان خدا, امتحان خداوند, امتحان خدا چگونه است, امتحان خدا از بنده, آزمایش انسان, آزمایش انسان به وسیله خدا, آزمایش انسان توسط خدا, آزمایش انسان در قرآن

آکاایران: چرا خداوند انسانها را امتحان می کند؟

آکاایران بهترین و کارآمدترین راه برای درهم شکستن غرور و تکبر در انسان آزمایش و امتحان اوست

 

به گزارش آکاایران آزمایش انسان به وسیله خداوند برای این نیست که خدا بداند بنده اش چگونه است بلکه...
آیت الله سید محمود مجد، مدیر حوزه علمیه باقرالعلوم(ع) و استاد اخلاق در کتاب «چرا» در خصوص آزمایش و امتحان انسان توسط خداوند اظهار می کند:
برای انسان دو چیز وجود دارد یکی واقعیتها، دوم درک آن واقعیتها.
در خیلی از موارد واقعیتها با آنچه انسان درک می کند انطباق ندارد و آن عدم تطبیق ممکن است به یکی از دو علت باشد.
یکی ناتوانی قوه ادراکیه انسان و ضعف هوش و زکاوت انسان و دوم وجود موانعی که انسان را از درک واقعیتها باز می دارد که یکی از نیرومندترین مانع وجود غرور و خود پرستی و حب نفس است که تکبر و خودپرستی نمی گذارد انسان به واقعیتها دست یابد، لذا برای فراهم ساختن زمینه و بستر مناسب انطباق واقعیتها با درک انسان باید غرور و خود پسندی را از اندیشه و باور انسان زدود.
بهترین و کارآمدترین راه برای درهم شکستن غرور و تکبر در انسان آزمایش و امتحان اوست تا خود نیز به تواناییها و ضعفهای خویش آگاه شود زیرا اگر امتحان پیش نیاید، انسان نمی داند چقدر ناخالصیها در وجودش هست، پس همانگونه که امتحان خصوصیات و مزایا و یا نقصانهای امتحان شونده را برای امتحان کننده مشخص و آشکار می سازد و به تعبیر دیگر آزمون و آزمایش کمبودها و مزایا و نقصانها را برای آزمایش شونده آشکار و برملا می نماید.
پس آزمایش انسان به وسیله خداوند برای این نیست که خدا بداند بنده اش چگونه است بلکه برای اینست که بنده بداند که چه ضعفهائی دارد تا غرورش شکسته شود و کیفر و عذاب خداوندی برایش توجیه گردد و بداند چرا معذب به عذاب و یا برخوردار از نعمتها شده است.

احادیث و روایات، احکام دین - niksalehi.comدر ادامه بخوانید

چرا خدا مردم را آزمایش مى ‏کند؟

[ منبع این خبر سایت آکاایران-دینی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «چرا خداوند انسانها را امتحان می کند؟ -آکا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات