وزیر خارجه اسپانیا از فراخوانی برای برگزاری همه پرسی‌ در ونزوئلا دفاع کرد

به گزارش ایرنا،گارسیا مارگالو در مصاحبه با شبکه 3 تلویزیون اسپانیا یادآور شد که این نوع همه پرسی‌ ،یک نمونه غیر معمولی‌ است که در قانون اساسی‌ ونزوئلا درج شده زیرا «هوگو چاوز» رئیس جمهوری فقید کشور آن را به قانون اساسی‌ اضافه کرد.
به عقیده وزیر، دادن حق حرف به ملت بهترین راه حل برای وضعیت 'قطبی گری شده' ونزوئلا است.
وی همچنین فاش کرد که هر روز دو یا سه بار با «خوسه لوییس رودریگز زاپاته رو» نخست وزیر سابق اسپانیا که در حال حاضر به عنوان میانجی گر تلاش برای نشاندن دولت و مخالفان در ونزوئلا بر سر یک میز را دارد، صحبت می‌ کند.
به نظر گارسیا مارگالو، نخستین چیزی که باید برای آرام کردن جو انجام داد، احترام به دولت مشروع وجدا کردن قوا است زیرا در حال حاضر، دیوان عالی‌ که قوانین کلیدی تصویب شده در قوه مجریه را به زمین می‌ زند، تابع دولت است.
وی گفت: افزون بر آن لازم است که حقوق بشر محترم شمرده شود زیرا 70 زندانی سیاسی وجود دارند و مخالفان دولت به طور دائم تحت کنترل قرار دارند و برای رسانه های مطبوعاتی مشکل تراشی می‌ شود .
شبد *5*491* 1528 * 1095

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وزیر خارجه اسپانیا از فراخوانی برای برگزاری همه پرسی‌ در ونزوئلا دفاع کرد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات