حزب الله و المستقبل خواستار تصویب سریع قانون انتخابات پارلمانی لبنان شدند

به گزارش ایرنا، در این بیانیه آمده است که دو طرف ضمن بررسی تحولات سیاسی وپیامدهای آن، خاطرنشان کردند که برگزاری چهار مرحله انتخابات شوراهای شهر در یک فضای مثبت و دموکراتیک، اعتماد به دولت و دستگاه های دولتی را تقویت کرد.
حزب الله والمستقبل همچنین از تلاش های وزارت کشور و دستگاه های امنیتی و نظامی لبنان برای برگزاری موفق انتخابات شوراهای شهر در سراسر لبنان قدردانی کردند.
دور بیست و نهم گفت وگوهای دوجانبه حزب الله و حزب جریان المستقبل هم در ساختمان شماره دو ریاست مجلس لبنان(عین التینه) برگزار شد و «علی حسن خلیل» وزیر دارایی دولت لبنان به نمایندگی از «نبیه بری» رئیس مجلس لبنان در آن حضور یافت.
براساس این گزارش، «نادر الحریری» مشاور و رئیس دفتر«سعد الحریری» رئیس حزب جریان المستقبل به همراه « نهاد المشنوق» وزیر کشور لبنان و « سمیر الجسر» از فراکسیون المستقبل در مجلس لبنان از طرف این حزب در گفت وگوی با حزب الله شرکت کردند.
« حسین الخلیل» معاون سیاسی «سید حسن نصرالله » دبیرکل حزب الله نیزبه همراه «حسین الحاج حسن» وزیر صنعت لبنان و « حسن فضل الله» از فراکسیون حزب الله (وفاداری به مقاومت) در مجلس از طرف این حزب پشت میز گفت وگوها نشستند.
درآخرین روزهای پایان سال 2014 میلادی انتظار لبنانی ها به سر آمد، این دو هیات از حزب الله و حزب جریان المستقبل درساختمان شماره دو« عین التینه» (مقررییس مجلس لبنان) پشت میز نخستین دور گفت وگوهای دوجانبه نشستند و تاکنون 28 جلسه این گفت وگوها تشکیل شده است.
ناظران معتقدند که از جمله نتیاج مثبت این گفت وگوها در شرایط خاص و حساس منطقه ، جلوگیری از تنش های مذهبی و طایفه ای در لبنان بوده است.
خاورم ** 1324

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حزب الله و المستقبل خواستار تصویب سریع قانون انتخابات پارلمانی لبنان شدند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات