آمریکا خواستار آزادی دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا روز سه شنبه با انتقاد از صدور حکم زندان برای دبیر کل جمعیت الوفاق بحرین، از دولت این کشور خواستار عمل به تعهدات بین المللی در زمینه آزادی بیان و آزادی شیخ علی سلمان شد.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اینترنتی وزارت امور خارجه آمریکا، «جان کربی» روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگاران افزود: آمریکا از محکوم شدن شیخ علی سلمان دبیر کل جمعیت الوفاق بحرین به 9 سال زندان به شدت نگران است؛ ما معتقدیم که هیچ کسی نباید به دلیل بیان مسالمت آمیز نظرات خود محاکمه یا مجازات شود.

وی ادامه داد: ممکن است تجدیدنظر خواهی دیگری در این پرونده امکان پذیر باشد و از دولت بحرین می خواهیم از تعهدات بین المللی خود در زمینه احترام به آزادی بیان تبعیت کند و اتهام های وارده به شیخ علی سلمان را رد، و او را آزاد کند.

کربی گفت: گروه‌های مخالفی که به طور مسالمت آمیز از دولت انتقاد می کنند ، توسعه جوامع و کشورهای فراگیر و تکثرگرا را امکان پذیر می کنند و ما اعتقاد نداریم که تصمیم روز دوشنبه بحرین به ایجاد آشتی در این کشور کمک کند.

دادگاهی در بحرین روز دوشنبه گذشته حکم حبس شیخ علی سلمان رهبر جمعیت الوفاق را به بیش از دو برابر افزایش داد؛ اقدامی که بنا بر هشدار این نهاد ممکن است ناآرامی های تازه ای را در این کشور رقم زند.

این دادگاه حکم حبس شیخ سلمان را از چهار سال به 9 سال افزایش داد. شیخ علی سلمان به اتهام دامن زدن به نافرمانی مدنی در بحرین، در بازداشت است.

بحرین از زمان سرکوب اعتراض های شیعیان در سال 2011 صحنه ناآرامی بوده است. شیعیان که اکثریت جمعیت این کشور را تشکیل می دهند در جریان اعتراض های خود، اصلاحات سیاسی را مطالبه کرده اند.

[ منبع این خبر سایت تابناک-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آمریکا خواستار آزادی دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات