تدوین سیاست جدید اتحادیه اروپا/ روسیه چالش استراتژیک است

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، یک منبع دیپلماتیک در بروکسل از برگزاری جلسه رهبران ۲۸ عضو اتحادیه اروپا و بررسی تدوین سیاست خارجی این اتحادیه خبر داده است.

به گفته این منبع قرار است رهبران کشورهای عضو اتحادیه اروپا دکترین سیاست خارجی این اتحادیه را تصویب کنند. این دیپلمات که نامش افشا نشده است، تاکید کرد کشورهای اروپایی روسیه را به عنوان چالشی استراتژیک برای اتحادیه اروپا تعیین کرده اند.

اولین بار فدریکا موگرینی در سال ۲۰۱۴ بعد از الحاق شبه جزیره کریمه اعلام کرده بود که روسیه متحد اروپا نیست و حتی می تواند برای اروپا یک تهدید به شمار آید. بر اساس این گزارش قرار است جلسه آینده رهبران کشورهای عضو اتحادیه اروپا در تاریخ ۲۸ تا ۲۹ ژوئن برگزار شود.

کشورهای اروپایی در این جلسه استراتژی جدید خود را رونمایی خواهند کرد که به گفته این دیپلمات اتحادیه اروپا در این استراتژی روسیه را چالش اصلی این اتحادیه خطاب کرده است. به گفته این دیپلمات اروپایی کشورهای عضو اتحادیه اروپا روسیه را عامل اصلی بحران اوکراین قلمداد کرده اند.

[ منبع این خبر سایت مهر-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تدوین سیاست جدید اتحادیه اروپا/ روسیه چالش استراتژیک است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات