چند درصد از مخدرات وارده کشف می‌شود؟به گزارش جهان به نقل از فارس، سید رضا عقدایی شامگاه سه‌شنبه در جمع خیرین پیشگیری از اعتیاد امام حسن(ع) که در هتل آسمان برگزار شد، اظهار کرد: مجمع خیرین امام حسن (ع) با هدف با پیشگیری از اعتیاد در سال 93 متشکل از خیرین به نام و 12 دستگاه مرتبط تاسیس شد.

وی افزود: فعالیت پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی به ویژه اعتیاد و مخصوصا دانش‌آموزان در الویت اصلی قرار دارد؛ 850 هزار دانش‌آموز داریم که در معرض خطر هستند.

رئیس هیأت مدیره خیریه امام حسن(ع) عنوان کرد: با توجه به نقش سازمان‌های مردم نهاد در مبارزه با مواد مخدر این مجمع شکل گرفته است و در استان هم خیرین برای یاری به دولت آمده‌اند.

وی خاطر نشان کرد: سازمان‌های مردم نهاد مستقیما بخشی از دولت محسوب نمی‌شوند اما نقش مردم در آن‌ها مهم است و 10 سال گذشته مخصوصا در حوزه درمان و پیشگیری رشد قابل قبولی نداشته‌اند.

معاون سیاسی ـ امنیتی استاندار اصفهان اذعان کرد: با توج به اعتیاد گسترده در کشور 40 هزار سازمان مردم نهاد داریم این درحالی است که در کشوری مانند هند 2 میلیون سازمان مردم نهاد وجود دارد.

وی افزود: در کشور هزار خیریه و سمن فعال مبارزه با اعتیاد داریم ولی این مقدار کم است؛ با توجه به اصل 44 و نقش سازمان‌های مردم نهاد در خصوصی‌سازی بالاست.

عقدایی بیان کرد: در حوزه درمان معتادان تعداد سازمان قابل مقایسه با تعداد معتادان نیست و سمن پیشگیری کمتر وجود دارد؛ در طی سالیان گذشته و با حمایت سازمان مبارزه با مواد مخدر، سمن‌ها جایگاه خوبی پیدا کرده‌اند.

وی متذکر شد: خودباوری سمن‌ها، تسهیل تاسیس آن‌ها، آموزش عمومی و تخصصی، برنامه‌های میان مدت و بلند مدت، حضور پررنگ سمن‌ها و همچنین ایجاد شبکه عضو گیری از اصولی است که استانداری اصفهان نیز در این بخش‌ها فعال شده است.

معاون سیاسی ـ امنیتی استاندار اصفهان گفت: فرمانداران نیز در جلسات اعتیاد مستقیما حضور پیدا می‌کنند و نتایج آن را به‌صورت هفتگی در جلسه استانداری اعلام می‌کنند.

وی افزود: یکی از بزرگ‌ترین آسیب‌های نسل جوان اعتیاد است؛ طلاق و بیکاریی نیز از مهم‌ترین آسیب‌های کشور است و با توجه به اینکه اصل انقلاب مسائل فرهنگی است، می‌طلبد مردم نیز در این راه کمک کنند.

عقدایی بیان داشت: با اینکه سمن‌ها کم هستند ولی از آن‌ها جواب خوبی گرفته‌ایم و سمن‌هایی به راه انداخته‌ایم بزرگترین آن همین مجمع امام حسن (ع) است.

وی ابراز داشت: در ستاد استانداری هم و در امور بانوان نیز جلسات برگزار شده است و به دنبال آن هستیم که برای افرادی که ترک کرده‌اند کار پیدا کنیم.

معاون سیاسی ـ امنیتی استاندار اصفهان متذکر شد: بخشی از مسائل اعتیاد بیکاری است که در این حوزه کار می‌کنیم و امیدواریم به راه حل‌های خوبی که احصا شده است برسیم.

وی ادامه داد: امیدواریم بتوانیم در اولین فرصت کسانی که پاکسازی شده‌اند را سرکار قرار دهیم و اجر و پاداش این کار کمتر از ساخت مدرسه و بیمارستان نیست؛ نجات یک معتاد مانند نجات یک فرد در آستانه مرگ است.

[ منبع این خبر سایت جهان نیوز اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «چند درصد از مخدرات وارده کشف می‌شود؟» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات