بهترین راه برای ایجاد اشتغال مولدبه گزارش جهان به نقل از فارس، خلیل رنجبر شامگاه سه‌شنبه در جلسه انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین اداره‌کل فنی و حرفه‌ای استان با اداره آموزش و پرورش استثنایی کردستان با تاکید بر اهمیت آموزش‌های مهارتی، نقش آموزش‌های مهارتی را در راستای ایجاد اشتغال مولد و پایدار مهم برشمرد و خواستار تعامل و همکاری بیش از پیش این این اداره با اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان شد.

وی شناسایی مشاغل موجود و آینده‌پژوهی مشاغل جدید در حوزه گروه‌های دانش‌آموزان استثنایی را ضروری خواند و افزود: اعلام این مشاغل به اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای برای تدوین استانداردها و پودمان‌های آموزشی مربوط، انجام نیازسنجی آموزشی مربوط به دانش‌آموزان با نیازهای ویژه و اولویت‌بندی و پیشنهاد عناوین، سرفصل ها و محتوا برای تدوین و یا بازنگری استانداردهای حوزه مربوط و برگزاری دوره‌های آموزشی مربوط، معرفی کارشناسان و متخصصان مجرب برای عضویت در کمیته های تخصصی تدوین و یا بازنگری استانداردها و پودمان های آموزشی و طراحی دوره‌های تکمیلی بین سطوح تحصیلی مورد نیاز از تعهدات اداره آموزش و پرورش استثنایی استان کردستان است.

به گفته رئیس آموزش و پرورش استثنایی کردستان، تهیه و تامین منابع آموزشی و کمک آموزشی و ترجمه متون در حوزه آموزش مشاغل و شایستگی های حوزه مربوط، همکاری در تهیه سوالات کتبی و پروژه‌های عملی مربوط به استانداردها و پودمان های آموزش طراحی شده برای آزمون های مربوط بر اساس دستور‌العمل‌های سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای، معرفی دوره‌های آموزشی سازمان به دانش‌آموزان با نیازهای ویژه به منظور ایجاد هماهنگی در اجرا و تهیه و ارسال فهرست اسامی دانش‌آموزان با نیازهای ویژه با مشخص شدن نوع خدمات مورد نیاز، قبل از شروع دوره‌های آموزشی مورد توافق به منظور بهره‌مندی از امکانات کارگاهی سازمان، همکاری در تامین فضا و تجهیزات آموزشی مورد نیاز است.

به گفته وی، تهیه فهرست اسامی و تعداد دانش‌آموزان یا نیازهای ویژه قبل از پایان دوره آموزشی و اعلام به اداره کل برای شرکت در آزمون پایان دوره استاندارد و یا پودمان مربوط وهمکاری در برگزاری کارگاه‌های آموزشی و همایش های علمی و مسابقات ملی مهارت در سطح ملی و بین‌المللی از دیگر تهعدات اداره آموزش و پرورش استثنایی استان کردستان در قالب این تفاهم‌نامه همکاری است.

[ منبع این خبر سایت جهان نیوز-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بهترین راه برای ایجاد اشتغال مولد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات