دو کودک بیمار سیروزکبدی خراسان شمالی در نوبت دریافت پیوند قرار گرفتند

حمید حریری روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: زهرا و محمد دو بیمار سیروز کبدی که از این بیماری در رنج هستند با حمایت این انجمن و همچنین نیکوکاران در کمیسیون پیوند کبد تایید شدند و تمامی آزمایش های مورد نیاز از جمله قلب، ریه، سی تی اسکن، ام آر آی، دندان پزشکی و سایر نیز انجام شده است.
وی افزود: بیش از 20 میلیون ریال برای انجام آزمایش های این دو بیمار توسط این انجمن هزینه شده است.
وی با بیان اینکه با اطلاع رسانی وضعیت این دو بیمار در رسانه ها چند خیر استانی و خارج از استان برای کمک و حمایت جذب شده است افزود: خیرین جذب شده کمک های مالی داشته اند اما بسیار ناکافی است چرا هزینه های پیوند و درمان این دو بیمار زیاد است از خیران انتظار کمک های بیشتری داریم.
وی افزود: هم اکنون زهرا و محمد امین در بیمارستان منتصریه مشهد در نوبت پیوند قرار گرفته اند و اولین کاندید پیوند در لیست کودک در کما رفته هستند و با اولین مورد پیوند زده می شود.
وی با بیان اینکه این هر دو کودک در اولویت پیوند قرار دارند افزود: اما اول زهرا پیوند زده می شود و محمد امین در نوبت قرار می گیرد.
وی از تمامی خیران، نوعدوستان خواست تا به این دو بیمار کمک مالی و معنوی برسانند و افزود: هزینه های بعد از عمل بسیار زیاد است که خانواده این دو بیمار نمی توانند تامین کنند.
رییس انجمن حمایت از بیماران سرطانی خراسان شمالی عطوفت گفت: علاوه بر بیماران سرطانی تعداد زیادی بیماران خاص نیز به این مرکز مراجعه می کنند اما ما نمی توانیم کمک های مالی به آنان داشته باشیم چرا که انجمن ما مسئولیت کمک به بیماران سرطانی را دارد.
حمید حریری که از درد و رنج این کودکان باخبر است می گوید: از خیران و نوعدوستان می خواهم که به این دو کودک کمک کنند زیرا که سال های سال به علت ناتوانی مالی درمان نشده اند و دوران کودکی خود را درد و رنج کشیده اند.
وی که شخصا پیگیر درمان این دو کودک است افزود: در خصوص پیوند کلیه باید داروهای زیادی مصرف شود که یکی از مشکلات گران بودن داروها است و چاره ای نیز ندارد در غیراینصورت دچار مشکل اساسی خواهد شد.
وی گفت: این خانواده زیر پوشش بهزیستی نیز هستند اما تاکنون کمکی از ناحیه این سازمان برای درمان دریافت نکرده اند.
حریری با بیان اینکه نباید این دو کودک با بیماری خود تنها به علت فقر و تنگدستی خانواده رها شوند گفت: باید در این استان چاره ای بیندیشیم تا بیمارانی همچون زهرا و محمد امین بیمار و رنجور رها نشوند بلکه بتوانند به درمان ادامه دهند و سلامتی خود را به دست بیاورند و رنج و درد خانواده آنان کاسته شود.
وی خواستار فرهنگ سازی برای کمک به بیماران خاص شد و افزود: متاسفانه این افراد بیشتر از خانواده های با توان مالی ضعیف و قشر روستایی هستند که بیمه تکمیلی نیز ندارند و از عهده هزینه عمل و داروها بر نمی آیند که بعضا مجبور می شوند بیمار خود را با درد و رنج رها کنند.
وی گفت: این افراد چاره ای ندارند، زیرا که درمان هزینه ور است و از عهده این خانواده مستضعف خارج است و تنها اشک، ناله و غصه برای آنان می ماند و دست به دعا و کمک خیران.
این مسئول گفت: من دست یاری و کمک را به سمت تمامی دستگاه های حمایتی و نیکوکاران دراز می کنم تا درد و رنج این دو کودک بیمار کاسته شود و از تمامی افرادی که کارهای خیرخواهانه و خداپسندانه انجام می دهند می خواهم که در این کمک شریک شوند و با دفتر انجمن سرطان تماس بگیرند تا بتوانیم راهی برای کمک بیابیم.
مردم خیراندیش می توانند کمک های خود را به شماره حساب جام بانک ملت 87- 33663366 یا شماره کارت پاسارگاد 5022291013220247 و یا شماره کارت پارسیان 6221061080014485 واریز کنند تا این دو کودک از حمایت های ارزشمند شما خیران بهره مند شوند.
3007/ 6042

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دو کودک بیمار سیروزکبدی خراسان شمالی در نوبت دریافت پیوند قرار گرفتند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات