شورای فرهنگ عمومی پارس آباد رتبه برتر استان اردبیل را کسب کرد

حجت الاسلام سید سعید رشادی روز چهارشنبه در جلسه شورای فرهنگی عمومی افزود: پیگیری و اجرای مصوبات جلسات شورای فرهنگ عمومی از جمله اقدامات مثبت اعضای این شورا بوده است.
او با بیان اهمیت برگزاری نماز عید سعید فطر به صورت متمرکز و ترویج فرهنگ زکات و تشکیل قرارگاه فرهنگی در این شهرستان گفت: با هدف ایجاد اتحاد و انسجام نماز عید سعید فطر در یک فضای باز و متمرکز اقامه می شود.
او اظهار کرد: در زمینه پرداخت زکات هم با توجه به کشاورزی و دامپروری بودن پارس آباد ورود دستگاههای فرهنگی به ویژه تبلیغات اسلامی و روحانیت برای ترویج این فریضه ضرورت دارد.
وی گفت: در شرایطی که دشمنان اسلام فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی را هدف قرارداده و قصد نابودی فرهنگ اصیل اسلامی و ایرانی را دارند تمام امکانات و برنامه ریزی های کارشناسی شده باید در مقابل هجمه های فرهنگی دشمنان متمرکز شود.
امام جمعه و رییس شورای فرهنگ عمومی پارس آباد در ادامه سخنان خود بر لزوم ساماندهی دستگاههای فرهنگی و پرهیز از موازی کاری برای ایجاد قرارگاه فرهنگی و همچنین عمل به فریضه مهم امر به معروف و نهی از منکر تاکید کرد.
به گزارش ایرنا از روابط عمومی فرمانداری پارس آباد ، فرماندار پارس آباد نیز در این جلسه شورای فرهنگ عمومی را هدف گذار موضوعات مختلف فرهنگی در جامعه دانست و گفت: تمام مراسم در این شهرستان به صورت پراکنده انجام می شود و سیاست گذاری و هماهنگی برای انسجام بخشی این مراسم باید مورد توجه قرار بگیرد.
اکبر صمدی بر برخورد با فساد و هنجارشکنان تاکید کرد و افزود: برخی از محله های شهر درخواست روحانی برای مساجد کرده اند که باید تبلیغات اسلامی نسبت به اعزام روحانی اقدام کند.
فرماندار پارس آباد همچنین خواستار هدفمند شدن جمع آوری متمرکز زکات و نامگذاری روستاها و شهرها که متناسب با فرهنگ مردم باشد شد.
پارس آباد مغان در شمال اردبیل و در نوار مرزی جمهوری آذربایجان قرار دارد.
6018/6016

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شورای فرهنگ عمومی پارس آباد رتبه برتر استان اردبیل را کسب کرد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات