رئیس جمهور منتخب فیلیپین روزنامه نگاران فاسد را از اهداف مشروع ترور دانست

به گزارش ایرنا، رئیس جمهور منتخب فیلیپین در جمع خبرنگاران، اعلام کرد سه میلیون پژو (بیش از 64 هزار دلار) پاداش برای پلیس و مقامات نظامی که سران باندهای بزرگ قاچاق مواد مخدر را زنده یا مرده تحویل دهند درنظر گرفته است.
براساس گزارش روز چهارشنبه خبرگزاری رسمی فیلیپین (پنا)، وی عصر سه شنبه گفت: نمی گویم آنها را بکشند، اما منظور زنده یا مرده آنها است.
دوترته که در مدت بیش از 22 سال خدمت در شهرداری داوائو، معاون شهردار و عضو مجلس نمایندگان فیلیپین موفقیت های زیادی در سرکوب جنایتکاران کسب کرد و لقب 'مجازاتگر' گرفت، گفت که این پول را از هدیه افرادی که بودجه مبارزات انتخاباتی را تامین کردند، تامین می کند.
این سیاستمدار که با شعارهای تند علیه جنایتکاران وارد عرصه انتخابات شد و به پیروزی دست یافت ، عهد کرده است مقابله با جنایتکاران به خصوص قاچاقچیان مواد مخدر، متجاوزان و قاتلان را تکرار کند.
وی در این نشست خبری که برای اعلام وضعیت کابینه اش تشکیل شده بود، گفت که روزنامه نگاران رشوه بگیر و یا درگیر در فساد نیز سزاوار مرگ هستند.
فیلیپین یکی از خطرناک ترین کشورهای جهان برای روزنامه نگاران است و پس دوران دیکتارتوری فردیناند مارکوس در سال 1986 تاکنون 174 روزنامه نگار در این کشور به قتل رسیده اند.
یکی از مرگبارترین حملات علیه روزنامه نگاران در جهان سال 2009 در فیلیپین صورت گرفت، زمانی که 32 خبرنگار در یک حمله کشته شدند.
وی خطاب به روزنامه نگاران، گفت: بسیاری از کشته شدگان، کاری انجام داده اند. اگر شما کاری اشتباه انجام ندهید، کشته نمی شوید. بسیاری از روزنامه نگاران در فیلیپین فاسد بودند.
رئیس جمهور منتخب فیلیپین، گفت: آزادی بیان در قانون اساسی لزوما از یک فرد در مورد عواقب خشونت آمیز افترا محافظت نمی کند.

** 80 درصد کابینه آماده است
دوترته، رئیس جمهور منتخب فیلیپین که باید تا چهار هفته دیگر سکان هدایت این کشور 100 میلیون نفری جنوب شرق اسیا را در دست گیرد، همچنین اعلام کرد 80 درصد افراد کابینه اش کامل شده است.
براساس گزارش 'پنا'، احتمال داده می شود 'پرفکتو یاسای' به عنوان سرپرست وزارت امور خارجه، 'لئونسیو ایواسکو' دبیر کابینه، 'سالوادور پانلو' سخنگوی ریاست جمهوری، 'جیسوز دورزا' مشاور رئیس جمهور در روند صلح، 'دلفین لورنزانا' وزیر دفاع، 'آلفونسو سوسی' وزیر انرژی و ژنرال 'ریکاردو ویسایا' به عنوان رئیس ستاد نیروهای مسلح فیلیپین منصوب شوند.
وی باید 11 تیر ماه آینده سکان هدایت فیلیپین را در دست گیرد و دولت 'بنیگنو آکینو' پایان می یابد. پس از این تاریخ سیاست های جامع دوترته خود را نشان خواهد داد.
آساق**1611

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رئیس جمهور منتخب فیلیپین روزنامه نگاران فاسد را از اهداف مشروع ترور دانست» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات