رونمایی از نرم افزار مقابله با افراطی گری در سنگاپور

به گزارش ایرنا، این نرم افزار تلفن همراه که توسط 'گروه بازپروری مذهبی' (آر.آر.جی) سنگاپور رونمایی شد، این امکان را برای عموم مردم فراهم می کند تا به طور مستقیم در موضوعاتی از قبیل افراطی گرایی و تروریسم با روحانیون این کشور گفت گو کنند.
به نوشته تارنمای سنگاپوری شبکه خبر آسیا، این نرم افزار همچنین امکان تعیین زمان برای گفت وگو با متخصصان مذهبی این گروه سنگاپوری و همچنین دسترسی به اطلاعات مرتبط با افراطی گری را مهیا کرده است.
گروه بازپروری اسلامی به عنوان یک گروه داوطلب از سال 2006 فعالیت خود را با هدف بازپروری اعضای بازداشت شده گروه جماعت اسلامی و خانواده آنها از طریق مشاوره آغاز کرده است.
این گروه سپس حوزه فعالیت های خود را به منظور بازپروری افرادی که دارای تفکرات افراطی هستند و یا از گروه تروریستی داعش حمایت می کنند، گسترش داد و در این راستا سال گذشته یک خط تماس با نام 'هلپ لاین' به منظور مقابله با افراطی گری مذهبی ایجاد کرد.
'کی. شامنوگام' وزیر کشور سنگاپور در مراسم رونمایی از نرم افزار مقابله با افراطی گری، از گروه بازپروری اسلامی به عنوان مرکز تلاش برای مقابله با افراط گرایی یاد کرد.
به گفته این مقام سنگاپوری، گروه بازپروری مذهبی در حال حاضر به طور مشخص مقابله با تفکرات گروه تروریستی داعش را هدف خود قرار داده است.
'کی. شامنوگام' همچنین خواستار انجام اقداماتی شد تا جوانان سنگاپوری مشتاق به استفاده از این نرم افزار شوند و نسبت به استفاده از آن اقدام کنند.
مقامات بلندپایه سنگاپور تاکید دارند افزایش خشونت ها در خاورمیانه و اقدامات وحشیانه داعش تهدیدهای امنیتی برای سنگاپور را افزایش داده است.
سنگاپور یک گروه 27 نفره بنگلادشی را دی ماه سال گذشته و یک گروه 8 نفره بنگلادشی را اردیبهشت ماه دستگیر کرد که در نشست های موعظه به ترویج تفکرات 'انور العولقی' فرد آمریکایی – یمنی مرتبط با القاعده می پرداختند.
چند نفر از این بنگلادشی ها در سنگاپور برای جمع آوری کمک مالی به گروه تکفیری داعش اقدام می کردند و اکنون در دادگاه محاکمه می شوند.
'تگ انگ هن' وزیر دفاع سنگاپور معتقد است که حدود 600 نفر از جنوب شرق آسیا به عراق و سوریه سفر کرده اند تا در گروه تروریستی داعش اسلحه بدست گیرند و تاکنون 129 نفر از جمله نیروهای مسلح در مالزی به اتهام ارتباط با این گروه تکفیری دستگیر شده اند.
دو خانواده نیز از سنگاپور در سال 2014 به سوریه رفته و به عضویت داعش درآمده اند و پنج سنگاپوری نیز سال گذشته به اتهام برنامه ریزی برای پیوستن به گروه های شبه نظامی بازداشت شدند.
آساق**241**1611

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رونمایی از نرم افزار مقابله با افراطی گری در سنگاپور» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات