حامیان برگزیت از طرفداران ادامه حضور انگلیس در اتحادیه اروپا پیشی گرفتند

به گزارش ایرنا، نتایج دو نظرسنجی تلفنی و آنلاین موسسه 'آی سی ‌ام ' که به سفارش روزنامه گاردین صورت گرفته و در این روزنامه نیز منتشر شد، مؤید آن است که برای اولین بار حامیان برگزیت توانسته‌اند از طرفداران ادامه حضور انگلیس در اتحادیه اروپا پیشی بگیرند.
براساس این دو نظرسنجی 'آی سی‌ام '، 52 درصد از کسانی که مورد پرسش قرار گرفته اند از برگزیت پشتیبانی کرده‌اند و این در حالی است که میزان حمایت از ادامه حضور انگلیس در اتحادیه اروپا، 48 درصد بوده است.
در نظرسنجی تلفنی موسسه 'آی سی ام ' از یک هزار بزرگسال پرسش به عمل آمده بود که 45 درصد از آنها از برگزیت، و 42 درصدشان از ادامه حضور انگلیس در اتحادیه اروپا حمایت به عمل آورده بودند و 13 درصد نیز گفته بودند که همچنان مردد هستند. که در صورت حذف افراد مردد، میزان حمایت از برگزیت 52 درصد و میزان مخالفان آن 48 درصد خواهد شد.
براساس نتایج نظرسنجی آنلاین موسسه 'ای سی ام ' نیز 47 درصد حامی برگزیت و 44 درصد مخالف آن و 9 درصد نیز مردد بودند که با حذف افراد مردد، میزان حمایت از برگزیت 52 درصد و میزان مخالفت با آن 48 درصد خواهد بود.
در نظرسنجی دو هفته پیش این موسسه ، میزان حمایت از ادامه حضور انگلیس در اتحادیه اروپا، 55 درصد و میزان حمایت از برگزیت 45 درصد بود.
نتایج نظرسنجی موسسه 'او آر بی' نیز که روز سه‌شنبه منتشر شد حاکی از بهبود وضعیت حامیان برگزیت در مقایسه با نظرسنجی قبلی این موسسه بود.
نظرسنجی «او آر بی'، حاکی از حمایت 51 درصدی مردم انگلیس از ادامه حضور کشورشان در اتحادیه اروپا و حمایت 46 درصدی از برگزیت بود.
در نظرسنجی قبلی «او آر بی' که روز سه‌شنبه هفته گذشته منتشر شد، 55 درصد از کسانی که مورد پرسش قرارگرفته بودند از ادامه حضور کشورشان در اتحادیه اروپا و 42 درصد آنها از برگزیت حمایت می‌کردند.
به نوشته گاردین، افزایش نگرانی افکار عمومی در انگلیس از مساله مهاجرت به دنبال انتشار آمارهای اخیر، سبب شده است که مواضع کمپین حامی برگزیت نسبت به قبل محکم‌تر شود.
براساس گزارش اخیر دفتر آمار ملی انگلیس، نرخ خالص مهاجرت به انگلیس در 12 ماه منتهی به دسامبر 2015 میلادی 330 هزار تن بوده است که این رقم در قیاس با همین دوره زمانی در سال قبل از آن، 20هزار تن افزایش نشان می‌دهد.
نرخ خالص مهاجران اروپایی به انگلیس در دوره زمانی یادشده 184 هزار نفر بوده است.
در همین حال 'بوریس جانسون' شهردار سابق لندن و 'مایکل گوو ' وزیر دادگستری کابینه کامرون که از حامیان سرسخت برگزیت شمرده می شوند، طرح جدیدی برای اصلاح سیستم مهاجرتی انگلیس در صورت برگزیت، مطرح کرده اند.
در این طرح که روز چهارشنبه در روزنامه های انگلیس منتشر شد، پیشنهاد شده است که سیستم پذیرش مهاجران در این کشور به شکل سیستم مهاجرتی کشور استرالیا که مبتنی بر ارزیابی های دقیق حرفه ای و تخصصی است، تغییر شکل یابد.
جانسون و مایکل گوو وعده داده اند که در صورت اجرای این طرح، میزان مهاجرت به انگلیس به زیر یکصدهزار نفر در سال که پیش از این دیوید کامرون وعده آن را داده است، برسد.
دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس در سال 2010 میلادی وعده داده بود که نرخ مهاجرت به این کشور را به زیر 100 هزار نفر در سال خواهد رساند که آمارهای جدید حاکی از ناکامی وی است.
در همین حال به نوشته نشریه ایندیپندنت در روز چهارشنبه، یکی از علل کاهش به‌یک‌باره نرخ برابری پوند در مقابل دلار و یورو، تقویت موقعیت حامیان برگزیت بوده است.
پوند انگلیس عصر روز سه‌شنبه در برابر دلار آمریکا با 0.76 درصد کاهش، در مقابل 1.4528 دلار و همچنین با 0.72 درصد کاهش در مقابل یورو، در مقابل 1.3048 یورو معامله شد.
نتایج نظرسنجی‌های یاد شده، می‌تواند خبر بدی برای حامیان داخلی و خارجی ادامه حضور انگلیس در اتحادیه اروپا به‌ویژه سران نگران این اتحادیه باشد.
روزنامه دیلی اکسپرس روز سه‌شنبه در گزارشی با اشاره به دیدارها و مذاکرات محرمانه رهبران اتحادیه اروپا در خصوص پیامدهای خروج انگلیس از این اتحادیه، نوشته بود که مقامات اروپایی نگران از احتمال وقوع برگزیت، هستند.
دیلی اکسپرس در این گزارش عنوان کرد: امواج ناشی از زمین‌لرزه خروج احتمالی انگلیس از اتحادیه اروپا هم اکنون راهروهای قدرت در اتحادیه اروپا را به لرزه درآورده است.
این روزنامه انگلیسی افزود: گفته می‌شود که وزیران خارجه شش کشور اتحادیه اروپا هفته گذشته در محلی در نزدیکی بروکسل به‌صورت محرمانه دیدار داشته و به بررسی پیامدهای خروج انگلیس از اتحادیه اروپا پرداخته‌اند.
قرار است مردم انگلیس در روز 23 ژوئن در خصوص ماندن یا خروج کشورشان از اتحادیه اروپا در همه‌پرسی موسوم به «برگزیت» تصمیم‌گیری کنند.
اروپام**4**1552

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حامیان برگزیت از طرفداران ادامه حضور انگلیس در اتحادیه اروپا پیشی گرفتند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات