از فرانسه جوان شده تا بچه های صلیب سرخ


تیم ملی فوتبال فرانسه با توجه به اینکه میزبان جام ملت های اروپا 2016 است، شانس نخست صعود به یک هشتم نهایی است.
به گزارش ایسنا، شمارش معکوس برای آغاز یورو 2016 شروع شده است و 24 تیم شرکت کننده در این رقابت ها خود را آماده حضور هر چه قدرتمندتر در فرانسه می کنند.
یورو 2016 در فرانسه برگزار خواهد شد و تیم ملی فوتبال این کشور امیدوار است از امتیاز میزبانی خود به خوبی استفاده کند و جام قهرمانی را بالای سر ببرد.
این رقابت ها از 21 خرداد ماه به صورت رسمی آغاز خواهد شد و در نخستین بازی، فرانسه به مصاف رومانی خواهد رفت.
جام ملت های اروپا در گذر تاریخجام ملت های اروپا از سال ۱۹۶۰ تا کنون هر چهار سال یک بار برگزار شده‌ است و نام این رقابت بزرگ از سال ۱۹۹۶، یورو نامیده شد.
دور نخست این رقابت ها در سال 1960 به میزبانی فرانسه برگزار شد اما این تیم جماهیر شوروی بود که توانست با شکست دادن یوگسلاوی، جام قهرمانی را از آن خود کند. فرانسه میزبان حتی در مرحله رده بندی هم نتوانست برابر چکسلواکی به پیروزی برسد و با دو گل تن به شکست داد تا میزبان نام کام لقب بگیرد. البته خروس ها 24 سال بعد یعنی در سال 1984 دوباره میزبان شدند و این بار با شکست دادن اسپانیا در فینال جام قهرمانی را بالای سر بردند.
تاکنون چهارده دوره جام ملت های اروپا برگزار شده است و یورو 2016، پانزدهمین دوره خواهد بود. آلمان و اسپانیا هر کدام با سه دوره قهرمانی، پرافتخارترین تیم های یورو به شمار می آیند و فرانسه هم که چهارمین دوره میزبانی خود را تجربه می کند، اگر بتواند جام قهرمانی را بالای سر ببرد، به جمع آلمان و اسپانیا اضافه می شود. خروس ها در سال 2000 هم که به میزبانی بلژیک و هلند برگزار شد، توانستند با درخشش بازیکنانی مانند زین الدین زیدان، مارسل دسایی و تیری آنری جام قهرمانی را بالای سر ببرند.
یورو 2016 رقابتی خاصیورو 2016 در شرایطی خاص برگزار می شود و فرانسه کار بسیار سختی برای میزبانی این رقابت ها دارد چراکه گروه تروریستی داعش تهدید به بمب گذاری و حملات انتحاری در این رقابت بزرگ کرده است و این، یک تهدید جدی برای فرانسوی ها است.
داعش تهدید بزرگی برای یورو به شمار می آید و بعد از حملات چند هفته پیش پاریس بود که حتی بحث لغو این رقابت ها در فرانسه و یا برگزاری بدون تماشاگر مطرح شد اما در نهایت پلیس و نیروهای امنیتی فرانسه به کشورهای شرکت کننده در این رقابت بزرگ این اطمینان را دادند که امنیت کامل را تامین خواهند و مشکلی به وجود نخواهد آمد. باید دید آیا فرانسوی ها از این آزمون بزرگ سربلند و پیروز بیرون خواهند آمد یا نه.
معرفی تیم هابا توجه به آنکه رقابت های یورو از حساسیت و جذابیت بسیار زیادی برخوردار است، ایسنا در گزارش های متفاوتی به بررسی تیم های شرکت کننده در یورو 2016 فرانسه می‌پردازد.

گروه Aخروس ها شانس نخست صعودیورو 2016 در خاک فرانسه برگزار می شود و این کشور ثابت کرده است هرگاه رقابت بزرگی را میزبانی می کند، از شانس های اصلی کسب عنوان قهرمانی به شمار می آید و یورو 2000 و جام جهانی 1998 هم بهترین مصداق در این زمینه است.
فرانسه تا قبل از یورو 2016 سه بار میزبان جام ملت های اروپا بوده است که نتیجه آن دو قهرمانی و یک مقام چهارمی بوده است. فرانسوی‌ها اگر بتوانند از این امتیاز میزبانی خود به خوبی استفاده کنند، تعداد قهرمانی های خود در یورو را به عدد 3 خواهند رساند و در کنار اسپانیا و آلمان قرار می گیرند.
فرانسه یکی از کشورهای واقع شده در اروپای غربی است که دارای چند منطقۀ تحت حاکمیت نیز هست. فرانسه یکی از سه کشوری است که دارای سواحلی هم در دریای مدیترانه و نیز اقیانوس اطلس است. بر اساس مساحت، فرانسه کمابیش اندازه افغانستان است و بزرگ‌ترین کشور اروپای غربی و اتحادیه اروپا و همچنین سومین کشور بزرگ در کل قاره اروپا به‌شمار می‌آید. جمعیت فرانسه در حال عبور از مرز 67 میلیون نفر است که با این رقم، فرانسه در رتبه دومین کشور پرجمعیت اتحادیه اروپا قرار می‌گیرد. مرکز فرانسه، شهر پاریس است. پاریس بزرگ‌ترین شهر این کشور و مرکز اصلی تجارت و فرهنگ فرانسه است.
هدایت تیم ملی فوتبال فرانسه را دیدیه دشان برعهده دارد که خود یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال این کشور به شمار می آید. او جزو نسل طلایی 1998 بود و با کاپیتانی او بود که خروس ها، جام قهرمانی را بالای سر بردند. دشان از سال 2012 تاکنون هدایت تیم ملی فرانسه را بر عهده دارد.
فرانسه مدت‌هاست در یک رقابت بزرگی به عنوان قهرمانی دست پیدا نکرده است. آخرین باری که این تیم توانسته در یک رقابت بزرگ به پیروزی برسد، به یورو 2000 برمی‌گردد که با شکست دادن ایتالیا در فینال، قهرمان شد. خروس‌ها در جام جهانی 2006 با کاپیتانی اسطوره خود زیدان به فینال راه پیدا کردند اما این بار نوبت به انتقام گیری آتزوری رسید.
فرانسوی ها امید زیادی به قهرمانی تیم خود در یورو 2016 دارند؛ به ویژه اینکه این رقابت ها به میزبانی این کشور برگزار می شود و طبیعی است که تیم دشان با بازیکنان جوان و بااستعدادی که در اختیار دارد، از شانس های اصلی کسب عنوان قهرمانی به شمار می آید.
فرانسه در خط دروازه خود دروازه‌بانی بسیار مطمئن به نام هوگو لوریس را دارد که کاپیتان این تیم هم به شمار می آید. او در تاتنهام هم بازوبند کاپیتانی را بر بازو می بندد و در فصلی که گذشت، عملکرد خیره کننده ای داشت تا جایی که 15 کلین شیت داشت و بعد از پتر چک، بهترین آمار را به همراه داوید دخیا به ثبت رساند.
دشان قبل از یورو با بدشانسی مواجه شد چراکه سه بازیکن خود در خط دفاعی را به خاطر آسیب دیدگی از دست داد که بدون شک، مهم ترین آنها رافائل واران، ستاره گران قیمت رئال مادرید بود که می توانست با حضورش استحکام زیادی به خط دفاعی خروس ها دهد و خیال دشان را راحت کند.
ژرمی متیو، مدافع بارسلونا و کورت زوما، مدافع چلسی هم از دیگر آسیب دیدهای فرانسه قبل از یورو هستند که اگر آماده بودند می توانستند کمک زیادی به تیم دشان کنند اما غیبت آنها می تواند برای فرانسه گران تمام شود چراکه در این شرایط جدی ترین نقطه ضعف این تیم خط دفاعی است. لورن کوشیلنی که دفاع آخر این تیم به شمار می آید، در آرسنال ثابت کرده نمی تواند مهره قابل اعتمادی باشد. الیاکیم مانگالا هم هر چند با قیمت بالایی راهی منچسترسیتی شد اما اشتباهات زیادی داشته و به احتمال خیلی زیاد پپ گواردیولا او را جواب خواهد کرد.
دشان به احتمال زیاد در سمت راست از باکاری سانیا و در سمت چپ از لوکاس دینه استفاده خواهد کرد. سانیا از روزهای اوج خود فاصله گرفته است و سال‌های پایانی فوتبالش را پشت سر می گذارد اما دینه ثابت کرده که می تواند گزینه شایسته ای برای سمت چپ فرانسه باشد.
خط هافبک فرانسوی ها شرایط بهتری دارد. این تیم پل پوگبا، یکی از بهترین هافبک های هجومی فوتبال جهان را در اختیار دارد که در یوونتوس بازی‌های درخشانی را به نمایش می گذارد و آینده درخشانی در انتظار اوست. یکی دیگر از هافبک های خوب و قابل اعتماد تیم دشان، انگولو کانته است که به عنوان بهترین هافبک دفاعی لیگ جزیره انتخاب شد و تیم های بزرگ فوتبال اروپا به دنبال جذب او هستند.
و اما نقطه امید و قوت فرانسه در خط حمله است تا جایی که حتی خط زدن نام کریم بنزما، باعث نگرانی هواداران این تیم نشده است. حضور بازیکنان خوبی مانند آنتوان گریزمن، آنتونی مارسیال و اولیویه ژیرو و البته بازیکن بااستعداد و آینده داری مانند کینگسلی کومان، خیال دشان و هواداران خروس ها را از گلزنی راحت کرده است.
فرانسه با این بازیکنان جوان و بااستعدادی که در اختیار دارد، یکی از شانس های اصلی کسب عنوان قهرمانی به شمار می آید و در نظرسنجی که اخیرا مجله فرانس فوتبال انجام داد، تیم ملی فوتبال فرانسه با کسب 38 درصد آراء بیشترین شانس را برای کسب عنوان قهرمانی دارد.
بعد از فرانسه، آلمان با 20 درصد، انگلیس با 12 درصد و بلژیک هم با 10 درصد از دیگر شانس های اصلی قهرمانی به شمار می آیند.
سوئیسکشوری است در اروپای غربی که از شمال با آلمان، از شرق با اتریش و لیختن‌اشتاین، از جنوب با ایتالیا و از غرب با فرانسه همسایه است. این کشور ۷٫۵ میلیون نفر جمعیت و مساحتی بالغ بر ۴۱٬۲۹۰ کیلومتر مربع دارد. سوئیس کشوری است به صورت جمهوری فدرال و از ۲۶ ایالت تشکیل شده‌است که «کانتون» خوانده می‌شوند.
پایتخت سوئیس شهر برن است و قطب‌های اقتصادی این کشور دو شهر جهانی ژنو و زوریخ هستند. سوئیس یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است و درآمد سرانه در این کشور با ۳۹٬۰۰۰ دلار برای هر نفر از بالاترین‌ها در جهان است. سوئیس دارای سابقهٔ طولانی بی‌طرفی در مناسبات جهانی است، به طوری که این کشور از سال ۱۸۱۵ تاکنون وارد هیچ جنگی نشده‌ است. این کشور مقر بسیاری از سازمان‌های بین‌المللی چون صلیب سرخ و سازمان تجارت جهانی است. یکی از دو دفتر اروپای سازمان ملل نیز در این کشور و در شهر ژنو قرار دارد.
تیم ملی فوتبال سوئیس یکی دیگر از تیم های گروه نخست است. این تیم تاکنون سه بار حضور در رقابت های یورو را تجربه کرده است اما نتوانسته هیچ عنوان قابل ذکری به دست آورد.
سوئیس بعد از فرانسه بیشترین شانس را برای صعود به دور بعد دارد. البته می توان گفت که رومانی به همراه سوئیس بعد از فرانسه از شانس های اصلی صعود هستند. تیم ملی فوتبال سوئیس با هدایت اوتمار هیسفیلد در جام جهانی 2014 برزیل بازی‌های درخشانی را به نمایش گذاشت. جالب اینکه این تیم در مرحله گروهی با فرانسه همگروه بود و با وجود آنکه شکست سنگینی را برابر خروس ها متحمل شد اما با دو پیروزی در دو دیدار دیگر خود به مرحله بعدی راه پیدا کرد. آنها اما در مرحله بعد به آرژانتین برخوردند و حذف شدند.
اوتمار هیتسفیلد به دوران طلایی خود در سوئیس پایان داد و الان هدایت بچه های صلیب سرخ را ولادیمیر پتکوویچ، سرمربی سابق لاتزیو برعهده گرفته که به نظر می رسد که نمی تواند گزینه خوبی برای هدایت این تیم باشد چراکه سوئیس از دوران هیتسفیلد فاصله زیادی گرفته است و نوسان زیادی دارد.
پتکوویچ وقتی هدایت سوئیس را برعهده گرفت، قول داد تیمش فوتبال هجومی و تماشاگر پسند را به نمایش گذارد اما تا الان نتوانسته تفکرات خود را عملی کند و دو شکست برابر انگلیس در مرحله انتخابی هواداران این تیم را نگران کرده است. گوخان اینلر، کاپیتان تیم ملی فوتبال سوئیس امید زیادی داشت تا در رقابت های یورو 2016 به میدان برود اما نیمکت نشینی صرف او در لسترسیتی باعث شد تا پتکوویچ او را در فهرست نهایی خود قرار ندهد.
اما سرشناس‌ترین و بهترین بازیکن کنونی فوتبال سوئیس، گرانیت ژاکا، ستاره خط میانی بوروسیا مونشن گلادباخ است که چند روز پیش به صورت رسمی به آرسنال پیوست و به عنوان گرانترین بازیکن تاریخ لیگ جزیره انتخاب شد. شاکا توان بالایی در پخش کردن توپ و قرار دادن مهاجمان در شرایط گلزنی دارد اما نقطه ضعف اساسی او عصبانیتش است تا جایی که به راحتی می توان با کار کردن روی اعصابش، زمینه اخراجش را فراهم کرد. او در فصلی که گذشت سه بار با کارت قرمز داور از بازی اخراج شد.
اوتمار هیتسفیلد لقب شواین‌اشتایگر جدید را به ژاکا داده است و هواداران تیم ملی فوتبال سوئیس هم به خاطر هوش بسیار بالایی که این بازیکن دارد، لقب انشتین کوچک را به او دادند. نکته جالبی که درباره این بازیکن وجود دارد این است که او یک آلبانیایی‌تبار است و رویارویی او به هم‌وطنانش می توان جذابیت دیدار سوئیس برابر آلبانی را بیشتر کند.
از دیگر بازیکنان سرشناس سوئیس می توان به استفن لیشت اشتاینر و ژردان شکیری استفاده کرد اما بازیکنی که فرانس فوتبال از او به عنوان یکی از پدیدهای یورو 2016 یاد می کند. پریل امبولو، مهاجم 19 ساله بازل است که اصلیتی کامرونی دارد اما ترجیح داد تا برای سوئیس به میدان برود.
نخستین بازی سوئیس برابر آلبانی خواهد بود و پیروزی در آن می تواند زمینه صعود شاگردان پتکوویچ را فراهم کند.
رومانیکشوری است در جنوب شرقی اروپا و پایتخت آن بخارست است. رومانی از غرب با مجارستان و صربستان، از شمال شرقی و شرق با مولداوی و اوکراین و از جنوب با بلغارستان همسایه است. رومانی با داشتن مساحت ۲۳۸٬۴۰۰ کیلومتر مربع، نهمین کشور اتحادیه اروپا از نظر مساحت است و همچنین با داشتن ۱۹.۹۴ میلیون جمعیت هفتمین کشور اتحادیه اروپا از نظر جمعیت است. پایتخت و بزرگترین شهر آن بخارست ششمین شهر بزرگ اتحادیه اروپا است.رومانی عضوی از اتحادیه اروپا و سازمان ناتو می باشد.
تیم ملی فوتبال رومانی یکی از تیم های سرشناس و ریشه‌دار فوتبال اروپا است. این تیم در 7 دوره جام جهانی و 4 دوره جام ملت های اروپا شرکت کرده است. بهترین عملکرد رومانی در تاریخ جام جهانی به سال 1994 برمی‌گردد که به نیمه نهایی صعود کرد.
رومانی اما در یوروها تاکنون نتوانسته مقامی را به دست آورد. بهترین بازیکن تاریخ فوتبال رومانی، گئورگی حاجی است که بهترین گلزن تاریخ فوتبال این کشور هم به شمار می آید.
هدایت رومانی را یوردانسکو بر عهده دارد. سبک بازی این تیم نزدیک به یونان 2004 است و کارشناسان فوتبال در این کشور امیدوار هستند که با این سبک بازی بتوانند در یورو 2016 برابر تیم های بزرگ خوب نتیجه بگیرند. تیم یوردانسکو در 15 بازی اخیر خود متحمل شکست نشده است و این به خاطر عملکرد بسیار خوب خط دفاعی این تیم است و جالب اینکه در 12 بازی از این 15 بازی، دروازه خود را بسته نگه داشته است.
رضوان رت، کاپیتان این تیم می گوید «ما در خط دفاعی تیم بسیار باهوشی هستیم. هدف ما در درجه نخست این است که دروازه خود را بسته نگه داریم و بعد از آن به دنبال ایجاد فرصت و گلزنی باشیم. مهم ترین چیز برای ما دفاع کردن است و می توان گفت که شبیه به اتلتیکو مادرید دیگو سیمئونه هستیم. مهم ترین چیز در فوتبال از نظر من گل نخوردن است.»
اما رومانی هر اندازه که در دفاع قوی است، در خط حمله ضعف دارد تا جایی که در 10 بازی خود در مرحله انتخابی، تنها یازده گل به ثمر رساند. منتقدان یوردانسکو تیم این مربی را به بازی بدون روح و بدون نوآوری متهم می کنند و بر این باور هستند که رومانی یوردانسکو تنها به دنبال خراب کردن سبک بازی حریف است.
یوردانسکو با دعوت کردن بازیکنان جوان و آینده داری مانند استانچیو، فلورین تاناسی و آندره ایوان به دنبال تزریق خون تازه به پیکر تیم خود است. تیم ملی فوتبال رومانی بازیکن سرشناسی که در یک تیم بزرگ اروپایی بازی کند در ترکیب خود ندارد اما آنچه که به هواداران این تیم امید می دهد، تیم یک دست و با روحیه ای است که دارند و این تیم می تواند گربه سیاه تیم های بزرگ باشد.
دیدار نخست رومانی برابر فرانسه خواهد بود و اگر شاگردان یوردانسکو بتوانند حتی یک تساوی هم برابر تیم میزبان به دست آوردند، شانس بالایی برای صعود به دور بعد خواهند داشت.
آلبانیجمهوری آلبانی کشوری است در جنوب شرقی قاره اروپا. پایتخت این کشور تیرانا است. جمعیت آلبانی دو میلیون و ۸۰۰ هزار نفر و جمعیت پایتخت آن، ۴۲۱ هزار نفر است. نظام سیاسی آلبانی، دموکراسی پارلمانی است. آلبانی از اعضای ناتو و تنها عضو سازمان کنفرانس اسلامی در اروپا است. ۷۰ درصد مردم آلبانی مسلمان و ۳۰ درصد مسیحی هستند.
تیم ملی فوتبال آلبانی در مرحله انتخابی یورو 2016 دست به شگفتی بزرگی زد و در گروهی که تیم های سرشناس صربستان و دانمارک در آن قرار داشتند، موفق شد بعد از تیم ملی فوتبال پرتغال با کسب 14 امتیاز به عنوان تیم دوم به دور بعد راه پیدا کند.
هدایت آلبانی را جیانی ده‌بیاسی ایتالیایی بر عهده دارد و این برای نخستین بار است که این کشور جواز صعود به یک رقابت بزرگ را به دست می آورد تا جایی که در رقابت های یورو و در جام جهانی شرکت نکرده است. با توجه به اینکه انتظارات از آلبانی بسیار کم است، این تیم می تواند بدون استرس بازی کند و بازی های خوبی را به نمایش بگذارد.
سرشناس ترین بازیکن آلبانی، لوریک سانا است که در نانت فرانسه بازی می کند. او بازوبند کاپیتانی آلبانی را بر بازو می بندد و باتجربه‌ترین بازیکن این تیم به شمار می آید. بهترین گلزن کنونی فوتبال آلبانی حمد صالحی است که تنها 11 گل به ثمر رسانده است.
و اما نقطه قوت آلبانی در خط دروازه این تیم است جایی که بریشا سنگربانی بی رقیب است. او در زدن ضربات پنالتی تخصص دارد و برای لاتزیو ایتالیا بازی می کند. او در مرحله مقدماتی بازی های درخشانی را به نمایش گذاشت و یکی از اصلی ترین دلایل صعود آلبانی به یورو 2016 بود.
انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «از فرانسه جوان شده تا بچه های صلیب سرخ» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات