تا هشت سال آینده هندبال ایران جزو 12 تیم برتر جهانی خواهد بود

سیدابوالحسن مهدوی شامگاه سه شنبه در مجمع عادی سالانه هیات هندبال زنجان با تشریح وضعیت رشته هندبال کشور در سال های نه چندان دور افزود: برنامه ریزی در هر کاری از اهمیت خاصی برخوردار است، لذا در فدراسیون هندبال با شناخت و بررسی دقیق این رشته برای هشت سال آینده چشم انداز و نقشه راهی با هدف گذاری مشخص جهت موفقیت های جهانی طراحی و اجرایی شده است.
وی با اشاره به حساسیت قضاوت مسابقات هندبال گفت: در رقابت های حساس به صورت محسوس و نامحسوس داوری های مسابقه را زیر نظر می گیریم تا تخلف های احتمالی را کنترل، پیگیری و با آن برخورد کنیم.
رئیس فدراسیون هندبال ایران یکی از طرح های موفق اجرا شده در سال گذشته را برگزاری منطقه ای مسابقات در رده های سنی نونهالان و نوجوانان خواند و بیان داشت: این طرح موجب شد تا تیم های شرکت کننده از حدود 16تیم در سال 93 به 258 تیم نونهالان و 214 تیم نوجوانان در سال قبل برسد.
وی به دو وظیفه اصلی فدراسیون اشاره و اظهار کرد: وظیفه نخست ما توسعه این ورزش در سراسر کشور و سپس نتیجه گرفتن از این توسعه، با قهرمانی است.
مهدوی با تبیین وضعیت هندبال ایران در سطح جهان گفت: هم اکنون این رشته ورزشی ایران در رتبه 57 در سطح جهان قرار دارد.
وی با بیان اینکه ایران در این رشته پیشرفت های خوبی در چند سال اخیر داشته است، افزود: باید همه تیم های شهرستانی در همه رده ها به کمک هم در جهت توسعه هندبال کشور قدم بردارند و هرکس سهم خود را در این پیشرفت ایفا کند.
رئیس فدراسیون هندبال ایران تاکید کرد: هرچند بودجه کم فدراسیون هندبال برای رشد این ورزش کافی نیست، لذا باید هیات های استانی با هنر جذب بودجه از راه دستگاه های دولتی یا شبه دولتی چون شهرداری یا اسپانسرهای دیگر نسبت به رشد و پیشرفت تیم های ورزشی اقدام کنند.
3216/6085

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تا هشت سال آینده هندبال ایران جزو 12 تیم برتر جهانی خواهد بود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات