پارلمان عربی ادعای بی‌اساس امارات را تایید کرد

پارلمان عربی، روز سه‌شنبه با تکرار ادعاهای اثبات‌نشده قبلی، از ادعای مالکیت امارات بر جزایر سه‌گانه ایرانی حمایت کرد. خبرگزاری فارس: پارلمان عربی، روز سه‌شنبه بار دیگر حمایت قاطع خود را از ادعای امارات درباره مالکیت جزایر سه‌گانه ایرانی در خلیج فارس اعلام کرد.

به گزارش بخش انگلیسی‌زبان خبرگزاری امارات، این پارلمان بار دیگر ایران را به «اشغال» این جزایر متهم کرد و رویکرد امارات برای بررسی این مسئله را «صلح‌آمیز» و مبتنی بر حسن همجواری خواند.

«احمد الجروان»، رئیس پارلمان کشورهای عربی، این اظهارات را در پنجمین جلسه اولین دوره قانونگذاری این پارلمان عنوان کرد.

وی از ایران خواست به «اشغال» سه جزیره  «ابوموسی»، «تنب کوچک» و «تنب بزرگ» پایان دهد.

امارات متحده عربی، در سال‌های گذشته به تحریک دولت‌های غربی مدعی مالکیت این سه جزیره شده است. این در حالی است که حاکمیت جمهوری اسلامی ایران بر جزایر سه‌گانه ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک ریشه در دورهٔ حکومت‌های تاریخی ایرانی دارد.

جزایر سه‌گانه در سال ۱۹۰۸ به طور کامل تحت اشغال بریتانیا در آمد اما تا سال ۱۹۷۱ هیچ‌یک از دولت‌های وقت ایران این اشغال را قبول نداشتند.

سرانجام در سال ۱۹۷۱ پس از توافق ایران و بریتانیا و پیش از خروج نیروهای نظامی بریتانیا از منطقه و قبل از تأسیس کشور امارات عربی متحده، ابوموسی به همراه تنب بزرگ و تنب کوچک پس از نزدیک به ۷۰ سال شکایت‌های مداوم دولت ایران علیه اشغالگری بریتانیا سرانجام به ایران بازگردانده شد.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-پربیننده ها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پارلمان عربی ادعای بی‌اساس امارات را تایید کرد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات