استمداد شورای شهر بروجن از رییس جمهوری برای رفع مشکلات آب شرب

در این نامه که نسخه ای از آن روز چهارشنبه در اختیار ایرنا قرار گرفت، آمده است: شهرستان بروجن کمترین بارش را در استان چهارمحال و بختیاری دارد و کاهش حدود 40 درصدی بارش ها نسبت به میانگین و احراز رتبه بیست وهشتم خشک ترین شهرستان بعد از یزد در سال جاری، مبین بحرانی بودن وضعیت آب در این شهرستان است.
در این نامه عنوان شده: به علت اجرای نشدن به موقع طرح های آبرسانی، اقدام عملی برای رفع مشکلات آب شهرستان بروجن صورت نگرفته است.
در ادامه این نامه تصریح شده: افت کیفیت آب شرب به دلیل افزایش میزان نیترات آن و قطعی مکرر مهمترین معضلات آب بروجن است و افت منابع آب زیرزمینی نیز به حدی است که حفر چاه های جدید تاثیری بر رفع کمبود آب شرب نداشته است.
در بخش دیگری از نامه اعضای شورای اسلامی شهر بروجن به رییس جمهور، تاکید شده است: وعده حضرت عالی (رییس جمهوری) به عنوان طلایه دار دولت تدبیر و امید در سفر سال 93 به استان مبنی بر اتمام طرح آبرسانی بن - بروجن تا پایان دولت یازدهم موجی از امید در مردم ایجاد کرد، اما تخصیص نیافتن اعتبار کافی به این طرح باعث کندی اجرای آن شده است.
در ادامه این نامه آمده است: اجرای طرح های انتقال آب از این استان به استان های فلات مرکزی که بعضا از سوی کارشناسان انتقاداتی به این طرح ها وارد می شود، مصداق چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است پیدا کرده است.
در پایان این نامه اعلام شده است: مرم نجیب، فهیم، انقلابی، شهیدپرور و همیشه در صحنه بروجن امید دارند که حضرت عالی با توکل به فضل الهی آنچه زیبنده و در شان نظام مقدس جمهوری اسلامی است را برای مردم این منطقه اعمال کنید و با سرانگشت تدبیر دستورات عاجل برای حل معضلات آب صادر فرمایید.
به گزارش ایرنا، رونوشت این نامه برای وزیر نیرو، نماینده مردم شهرستان بروجن، مرکز صداوسیمای استان چهارمحال و بختیاری، اداره کل امور منابع آب استان، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب چهارمحال و بختیاری، اداره اطلاعات شهرستان بروجن و امام جمعه شهر بروجن ارسال شده است.
7363/ 6014/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «استمداد شورای شهر بروجن از رییس جمهوری برای رفع مشکلات آب شرب» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات