اعضای بیمار مرگ مغزی در بوشهر به نیازمندان اهدا شد

عضو گروه آموزشی وکوردیناتورپشتیبان انجمن اهدای عضو ایرانیان گفت: براساس تماسی که از بیمارستان شهید گنجی شهر برازجان با واحد فراهم آوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برقرار شد، گزارشی از یک مورد مشکوک به مرگ مغزی در این بیمارستان دریافت شد.
دکتر سید کیهان هادی صادق روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: به اتفاق پزشکان دانشگاه علوم پزشکی و تیم فراهم آوری به بیمارستان شهید گنجی برازجان اعزام و کارهای اولیه و آزمایشهای مختلفی برای این بیمارانجام شد.
وی اضافه کرد: این بیمار به نام 'خاتون ملایی' زنی 37 ساله بود که سه تا چهار روز پیش به دلیل خونریزی شدید مغزی و با کاهش هوشیاری شدید به بیمارستان شهید گنجی برازجان منتقل و در آی سی یو بستری شده بود و تحت مراقبت ویژه قرار داشت.
هادی صادق افزود: با انجام سی تی اسکن مرگ مغزی بیمار تایید و وضعیت برای خانواده بیمار تشریح و اطلاع رسانی شد.
وی ادامه داد: در این شرایط از خانواده بیمار درخواست انجام کاری بزرگ و باقیات صالحاتی برای بیمار شد که خانواده آن عزیز موافقت کردند تا با اهدای عضو عزیزشان یادگاری از ایشان در این دنیا داشته باشند.
هادی صادق اظهار کرد: ملت ایران ملتی ایثارگرهستند و همواره در همه شرایط حضور آگاهانه و فعال دارند و با اطلاع رسانی در هرکار خداپسندانه ای از جمله اهدای عضو عزیزان مشارکت فعالی خواهند داشت.
وی با تاکید بر اهمیت نقش رسانه های عمومی و صدا و سیما در آگاه سازی مردم دراهدای اعضای بیماران مرگ مغزی گفت: بعد از تشخیص مرگ مغزی و نگه داشتن بیمار در شرایط ثابت و ایده آل تیم هماهنگ کننده مهمترین وظیفه هماهنگی با خانواده بیمار را برعهده دارد.
هادی صادق افزود: اهدای عضو بیمار مرگ مغزی تصمیم بزرگ و سختی است که خانواده ها باید سریعتر در این مورد اقدام کنند.
وی یادآور شد: هربیمار مرگ مغزی امکان اهدای هشت عضو بدن خود شامل کلیه ها، قلب، کبد، روده، ریه ها و پانکراس را دارد که هرچه زمان اهدا از زمان اعلام مرگ مغزی سریعتر انجام شود امکان استفاده از این اعضا و نجات هشت نفر وجود دارد.
و هادی صادق گفت: با گذشت بیش از پنج روز از زمان اعلام مرگ مغزی با توجه به امکان تخریب و از دست رفتن کارکرد برخی از اعضا قابلیت اهدای عضو تنها به سه تا چهار نفر کاهش می یابد.
هادی صادق افزود: با اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به خانواده ها امکان تصمیم گیری سریعترو زمینه کمک به بیماران بیشتری فراهم می شود.
کوردیناتور ارشد تیم فراهم آوری و اهدای عضو دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در این ارتباط گفت: پس از موافقت خانواده این بیمار مرگ مغزی
با اهدای عضو و هماهنگی با دانشگاه علوم پزشکی شیراز، تیم برداشت عضو این دانشگاه به بوشهر اعزام و در بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر به برداشت کلیه ها و کبد این بیمار اقدام کردند تا در شیراز به بیماران نیازمند پیوند زده شود.
دکتر محمد رضا صالحی افزود: با توجه به اینکه عمل پیوند قلب و ریه درشیراز انجام نمی شود و امکان انتقال بیمار مرگ مغزی به تهران فقط با رضایت خانواده و با آمبولانس آی سی یو دار زمینی یا اورژانس هوایی ممکن است، هم اکنون این امکان در استان بوشهر وجود ندارد.
شهر برازجان با بیش از 100 هزار نفر جمعیت مرکز شهرستان دشتستان در فاصله 65 کیلومتری شرق بوشهر واقع است.
6047/6043

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اعضای بیمار مرگ مغزی در بوشهر به نیازمندان اهدا شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات