هوای تهران همچنان سالم است

محمد رستگاری روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، شاخص کیفیت هوا در 24 ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت صبح امروز، در شرایط سالم قرار گرفته است.
معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران اظهار کرد: میزان غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون با پنج عدد افزایش نسبت به روز گذشته در حد مجاز بوده و بر روی عدد 61 قرار دارد.
رستگاری با اشاره به اینکه در همین مدت میانگین غلظت آلاینده های منوکسید کربن از 26 به 24 کاهش داشته است، گفت: آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از 10 میکرون نیز از 45 به 46 افزایش یافته است.
وی افزود: ایستگاه های شهرداری منطقه 15، پارک قائم (منطقه 18) و فرمانداری شهرری (منطقه 20) با شاخص اعداد 87، 77 و 75 بیشترین آلاینده های جوی را در 24 ساعت گذشته داشتند.
معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران گفت: ایستگاه های پونک (منطقه 5) و شهرداری منطقه 2 هر دو با عدد 44 و سوهانک (منطقه 1) با شاخص عددی 46، پاک ترین نقاط جوی شهر تهران دراین مدت بودند.
شاخص کیفیت هوا، Air Quality Index) AQI) شاخصی برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است.
بر این اساس معیار سطح اهمیت بهداشتی شاخص کیفیت هوا (AQI) به ترتیب از صفر تا 50 در شرایط پاک (سبز)، 51 تا 100 سالم ( زرد )، 101 تا 150 ناسالم برای گروه حساس(نارنجی)، 151 تا 200 ناسالم (قرمز)، 201 تا 300 بسیار ناسالم (بنفش) و 301 تا 500 در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.
تهرام/1699//1348

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «هوای تهران همچنان سالم است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات