سازمان های مردم نهاد برای مقابله با اعتیاد نقش کلیدی دارند

به گزارش ایرنا، سید رضا عقدایی شامگاه سه شنبه در همایش آسیب های اجتماعی و راهکارهای مقابله و پیشگیری از آن، گفت: در کشور بیش از 40 هزار سمن (سازمان های مردم نهاد) فعالیت می کنند، ولی تعداد سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه مقابله با مواد مخدر در سطح قابل قبول نیست.
وی افزود: ایجاد خود باوری در سمن های فعال در زمینه مواد مخدر، تسهیل روند جواز فعالیت این سمن ها، آموزش کادرهای سمن ها در حوزه مقابله با مواد مخدر، تهیه و تدوین برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت، توسعه و ایجاد شبکه های مردمی از مهمترین برنامه های استانداری اصفهان در حوزه بهره گیری از ظرفیت های مردمی در پیشگیری مواد مخدر است.
عقدایی گفت: سه آسیب طلاق، بیکاری و اعتیاد از جمله مهمترین معضلات استان است که مشکلات دیگری را به همراه دارد و مقابله با این معضلات جز با همکاری مردمی امکان پذیر نیست.
همچنین مدیرعامل مجمع خیرین امام حسن عسکری (ع) نیز در این همایش گفت: این مجمع فعالیت خود را در حوزه پیشگیری از مواد مخدر از یک سال و نیم پیش آغاز کرده است.
سید محمد حسین امامی افزود: تحقیقات نشان داده است که 71 درصد کسانی که برای اولین بار به سمت چرخه مواد مخدر کشیده می شوند زیر 17 سال هستند و از همین رو با کمک آموزش و پرورش استان اولویت آموزش برای مقطع متوسطه در دستور کار قرار گرفت.
وی با اشاره به راه اندازی کمیته ای در حوزه پیشگیری از مواد مخدر در سطح آموزش و پرورش استان اصفهان، گفت: مناطق آسیب پذیر شهر شناسایی شده است و یک هزار و 900 نفر از والدین دعوت و در حوزه پیشگیری آموزش لازم را کسب کرده اند.
همایش 'آسیب های اجتماعی و راهکارهای مقابله و پیشگیری از آن' به همت مجمع خیرین امام حسن عسکری (ع) با هدف بهره گیری از ظرفیت خیرین استان در حوزه آموزش و پیشگیری از گسترش مواد مخدر برگزار شد.
مجمع خیرین امام حسن عسکری (ع) به عنوان اولین خیریه پیشگیری از اعتیاد در کشور فعالیت خود را از سال 93 با هدف پیشگیری از اعتیاد با حضور جمعی از خیران و دستگاه های دولتی آغاز کرده است.
/ 6022 /7134گ

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سازمان های مردم نهاد برای مقابله با اعتیاد نقش کلیدی دارند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات