جنگ لفظی برای انتخاب رئیس مجلس کره جنوبی

گزارش ها حاکی است که امروز چهارشنبه نمایندگان احزاب کره جنوبی برای انتخاب رئیس مجلس با یکدیگر دچار اختلاف شدیدی شده و این موضوع به تنش های لفظی میان دو طرف انجامیده است.
از آنجا که حزب حاکم سائه نوری عمدتا ریاست مجلس این کشور را بر عهده داشته، «چونگ جین لین» مسئول ارشد این حزب در مجلس گفت که بر اساس این روال، ریاست مجلس می بایست بار دیگر از آن این حزب باشد.
وی افزود که این رسم سالها برقرار بوده و در طول دوران برگزاری مجلس در بیشتر مواقع این حزب ریاست آن را برعهده داشته است.
از سوی دیگر حزب «مینجو» که اکثریت نسبی پارلمان را به خود اختصاص داده با این توجیه مخالفت کرده و گفته است که ریاست مجلس این بار باید از میان نمایندگان این حزب انتخاب شود.
در جریان بیستمین دوره انتخابات پارلمانی کره جنوبی که حدود 2 ماه قبل برگزار شد، حزب مینجو موفق به کسب 123 کرسی شد و حزب حاکم توانست صاحب 122 کرسی شود.
«چونگ» می گوید که داشتن تنها یک کرسی بیشتر برای حزب مخالف نمی تواند دلیل خوبی برای کسب مقام ریاست مجلس باشد.
وی افزود که اگر حزب مینجو می توانست اکثریت مطلق کرسی های پارلمان را از آن خود کند آن زمان شرایط می توانست فرق کند.
با این وصف حزب مینجو تاکید می کند که قانون مدونی برای اینکه رئیس مجلس باید از نمایندگان حزب حاکم باشد، وجود ندارد.
بحران در مجلس کره جنوبی و برتری حزب مخالف باعث شده است تا در تصویب لوایح و همکاری پارلمان کره جنوبی با دولت این کشور مشکلات زیادی بوجود بیاید.
«پارک گئون هی» رئیس جمهوری کره جنوبی ماه گذشته میلادی با رئیسان همه احزاب حاکم و مخالف در این کشور دیدار کرد و خواستار همکاری همه طرف ها برای اجرای اصلاحات در ساختار اداری و اجرایی کشور و توسعه اقتصادی شد.
آساق**231**1597

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جنگ لفظی برای انتخاب رئیس مجلس کره جنوبی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات