صادرات از استان البرز به ایوانوا در روسیه

سیدحمید طهایی استاندار و سرپرست هیات استان البرز امروز (چهارشنبه) در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در باره نتایج مذاکرات با پاول کانکو استاندار و لئونید ایوانوف رییس اتاق بازرگانی و مقام های استان ایوانوا، اظهار کرد: با توجه به نزدیک بودن هر دو استان به پایتخت های دو کشور و وجود این مزیت برای تامین نیازهای بازار مصرف تهران و مسکو، همکاری های گسترده در مبادلات تجاری و روابط اقتصادی مورد تفاهم قرار گرفت و بخش های مختلف آن نیز به صورت کاربردی بررسی شد.
وی افزود: همچنین توافق شد، همکاری های فرهنگی دو استان بر اساس موقعیت جغرافیایی مجاورت به پایتخت های دو کشور در دستور کار قرار گیرد.
طهایی ادامه داد: در مذاکره با مدیران و مسئولان بخش تولید ماشین آلات راهسازی و لیفت تراک در استان ایوانوا که یکی از مراکز مهم این صنعت در روسیه بشمار می رود، راه اندازی نمایندگی در استان البرز و سپس در آینده ای نزدیک همکاری در حوزه تولید بررسی شد و تفاهم هایی به دست آمد.
وی گفت: همکاری در صنعت نساجی با توجه به اینکه ایوانوا یکی از مهم ترین قطب های این بخش در روسیه به شمار می رود، استفاده از توانمندی حدود 3500 واحد تولیدی در استان البرز برخوردار از بالاترین سطح استانداردهای بین المللی همکار شرکت های معروف اروپایی و بین المللی از جمله داروسازی، غذایی و تولید قطعات خودرو برای تامین نیازهای استان ایوانوا و توزیع در بازار مسکو نیز مورد مذاکره قرار گرفت که قرار شد با سفر هیات روسی به البرز در آینده ای نزدیک پیگیری شود.
استاندار البرز اظهار کرد: مبادله اطلاعات در باره توانمندی های صنعتی و اقتصادی دو استان هم یکی از تفاهم های به دست آمده با رییس اتاق بازرگانی استان ایوانووا بود و در نشست تخصصی صاحبان صنایع و سرمایه استان البرز با همتایان روسی در بخش های مختلف از جمله فرآورده های لبنی و کشاورزی، زمینه های همکاری تعیین و قرار شد با همکاری وزارت خارجه هر دو کشور، زمینه امضای قرارداد های همکاری فراهم شود.
طهایی در پایان گفت: بافت جمعیتی استان ایوانووا نیز مانند البرز به دلیل قرارگیری نزدیک پایتخت، گوناگونی زیادی دارد و در این استان روسیه بیش از 50 قوم و طایفه زندگی می کنند که مسلمانان نیز بخشی از آنان را تشکیل می دهند و نشست با گروهی از روحانیون مسلمان، نشان داد در این حوزه نیز می توان همکاری های فرهنگی و دینی داشت.
از سوی دیگر در مذاکره هیات ایرانی با مسئولان اتاق بازرگانی مسکو که روز دوشنبه صورت گرفت چندین تفاهم نامه و توافق نامه اولیه همکاری به دست آمد.
برنامه انتقال روزانه سبزیجات تازه، مواد غذایی، آبزیان و محصولات باغی از فرودگاه پیام البرز به مسکو، صادرات فرآورده های لبنی، دارو، تجهیزات پزشکی، شیر خشک و غذای کودک تولید شده در این استان نیز از اصلی ترین تفاهم های بدست آمده در مذاکرات هیات های ایرانی و روسی در مسکو اعلام شده است.
هیات 30 نفره صاحبان صنایع و سرمایه استان البرز همچنین قرار است در جریان این سفر که از روز دوشنبه آغاز شده است با حضور در نمایشگاه بین المللی حلال مسکو که فردا گشایش می یابد و رایزنی با نمایندگان شرکت های مختلف برای صادرات محصولات و تبادل تجربیات رایزنی کنند.
ایران و روسیه افزون بر برنامه ریزی کلان برای افزایش ارزش روابط تجاری بین دو کشور، همکاری های بیشتر اقتصادی بین استانی را نیز در نقشه راه توسعه مناسبات گنجانده اند تا براساس آن حجم روابط تجاری از سالانه دو میلیار دلار کنونی در آینده ای نزدیک به 10 میلیارد دلار افزایش یابد.
اروپام 1516

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «صادرات از استان البرز به ایوانوا در روسیه» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات