کوتاهی ۱۰ سازمان در موضوع آلودگی هوای پایتخت

رییس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه شهرستان ری به عنوان جنوبی‌ترین نقطه استان تهران بیشتری صدمه را از آلودگی هوای پایتخت می‌خورد گفت: ۱۰ وزارتخانه، نهاد و سازمان در رابطه با آلودگی هوای پایتخت کوتاهی کرده‌اند که گزارش آن برای ارائه به روسای قوای کشور آماده شده است.

به گزارش ایرنا، ناصر سراج در دومین نشست شورای اداری شهرستان ری افزود: در این پرونده ۲۰ مشکل این سازمان‌ها و نهادها جمع‌بندی و احصا شده که برای رفع آن باید اقدام جدی و فوری کرد.

وی ابراز امیدواری کرد: با رفع این مشکلات و جدی شدن این سازمان‌ها و نهادها در سال آینده مخصوصا فصل زمستان از شدت آلودگی هوا کاسته شود و افزود: آیت‌الله آملی لاریجانی دستور موکد داده‌اند با هر سازمانی که به فرامین صادر شده در رابطه با رفع مشکل آلودگی هوا توجه نکرده و کوتاهی کند به شدت برخورد قانونی شود.

سراج گفت: عوارض ناشی از آلودگی هوا و آب‌های آلوده که حاشیه شهر تهران از جمله شهرستان ری را به شدت می‌آزارد منجر به بیماری‌های مختلف شده و هزینه‌های جانبی برای دولت و کشور ایجاد می‌کند.

وی گفت: مشکلات حاشیه تهران که سرریز مشکلات تهران به این مناطق ختم می‌شود از جمله مهاجرت‌های بی‌رویه و حاشیه‌نشینی منجر به بروز مشکلات امنیتی و اجتماعی می‌شود و امکانات انتظامی شهرهای حاشیه در قالب موارد پاسخگوی مشکلات نیست.

سراج با تاکید بر اجرای قوانین که از حقوق شهرستان ری حمایت می‌کند گفت: دستور داده‌ام قوانینی که در حوزه اختیارات سازمان بازرسی کل کشوربه نفع شهرستان ری بوده و متروکه مانده است با قاطعیت به نفع مردم شهرستان ری اجرا شود.

به گزارش ایرنا ، وی با بیان اینکه در سفر به شهرستان ری مهمترین معضل دادگستری این شهرستان نیازهای مالی است افزود: جنگ تحمیلی و پس از آن جنگ نرم و تحریم‌ها که از سوی دشمن تحمیل شد باعث شده تا مشکلات مالی انباشته و در این میان افرادی با دست اندازی به بیت‌المال مشکلات را مضاعف کنند.

سراج با بیان اینکه هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال سالانه فرار مالیاتی در کشور وجود دارد افزود: دولت فقط از کارمندان و کارگران در پایان هر ماه مالیات می‌گیرد در حالی که افرادی از این مالیات به شیوه‌های مختلف فرار می‌کنند. وی با اشاره به یک پرونده مفتوح در سازمان بازرسی کل کشور گفت: در این پرونده فردی که ۲۰۰ شرکت صوری ثبت کرده ۵ هزار میلیارد ریال فرار مالیاتی داشته در حالی که تاکنون فقط ۲۰ شرکت وی مورد بررسی قرار گرفته و ۱۸۰ شرکت هنوز تعیین وضعیت و میزان بدهی مالیاتی نشده است.

سراج افزود: قاچاق کالا در کشور بیداد می‌کند اما برخی استانداران مخصوصا در استان‌های مرزی به دلیل بخشی‌نگری و تفکرات جزیره‌ای و توجیهاتی که ارائه می‌کنند برخورد جدی با این مقوله ندارند.

وی همچنین بر رفع مشکلات قضایی، اجتماعی و انتظامی شهرستان ری تاکید کرد و افزود: در رابطه با مسائل و نیازهای این شهرستان پیگیری‌های لازم را در محدوده قوانین موضوعه انجام داده و گزارش آن را به فرمانداری شهرستان ری ارائه می‌کنم.

[ منبع این خبر سایت الف-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کوتاهی ۱۰ سازمان در موضوع آلودگی هوای پایتخت» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات