بهار انرژی ایران در انتظار تابستان مجلس دهم

انتخابات هیئت‌ رئیسه دائم مجلس دهم به نظر نمی رسد تا پایان فصل بهار از مجلس دهم بتوان امید به خروجی مطلوبی در بخش انرژی کشور داشت. ایجاد فصل جدید در بخش انرژی کشور که دولت در شرایط پسابرجام قول آن را داده، در انتظار آغاز همراهی و همکاری مجلس دهم است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، نخستین هفته کاری مجلس دهم به آغاز به کار مجلس و تأیید اعتبارنامه و وصول تبریکات گذشت و در حوزه انرژی هیچ بررسی و دستاوردی از نخستین هفته کاری مجلس دهم حاصل نشد.

پیگیری های خبرنگار تسنیم حاکی از آن است که مقرر شده در هفته های پیش رو پس از تشکیل کمیسیون های تخصصی مجلس، کمیسیون جدید انرژی در مجلس دهم میزبان وزرای نفت و نیرو و معاونان این دو وزیر باشد تا معارفه و هماهنگی های مربوطه انجام شود.

به نظر نمی رسد تا پایان فصل بهار از مجلس دهم بتوان امید به خروجی مطلوبی در بخش انرژی کشور داشت. باید دید مسائل مهمی چون دیپلماسی انرژی ایران در بازار نفت، وضعیت پروژه های معطل مانده پالایشی و پتروشیمی در صف تأمین مالی، پیگیری اصلاحات مدل جدید قراردادهای نفتی ایران (IPC)، وضعیت تولید و عرضه برق در استانه پیک تابستانه، چالش های سرمایه گذاری در شرایط رکود صنعت برق، وضعیت تأمین آب شرب روستاها و شهرهای در معرض تنش آبی در استانه فصل تابستان و ... از ابتدای تابستان راهی به بهارستان خواهد برد؟

در واقع، ایجاد فصل جدید در بخش انرژی کشور که دولت در شرایط پسابرجام قول آن را داده، در انتظار آغاز همراهی و همکاری مجلس دهم است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بهار انرژی ایران در انتظار تابستان مجلس دهم» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات