تصمیم غنی برای تغییر در «برشنا»؛ پای «توتاپ» در میان است؟

برشنا در حالی که شرکت برق برشنا در حمایت از تصمیم اشرف غنی مبنی بر تغییر مسیر خطوط انتقال برق ترکمنستان، مسیر سالنگ را برای پروژه توتاپ انتخاب کرد اما رئیس جمهور افغانستان مقامات ارشد این شرکت را برکنار کرده است.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «محمد اشرف‌غنى» رئیس‌جمهور افغانستان، 5 مقام ارشد شرکت برشنا را برکنار و معاونین آنها را به سِمَت سرپرستان این اداره منصوب کرد.

یک منبع آگاه در شرکت برشنا به آژانس خبرى پژواک گفت: مدیر اجرایی، مدیر مالى و ادارى، مدیر تجارى، مدیر پروژه‌ها (PMO) و رئیس اداره برق کابل امروز از سوى رئیس‌جمهور افغانستان برکنار شدند.

این در حالی است که این منبع در خصوص علت برکنارى این مقامات اظهارنظری نکرد.

این برکناریها در حالی انجام شده است که در پی تصمیم رئیس‌جمهور افغانستان مبنی بر تغییر مسیر پروژه برق ترکمنستان از بامیان به سالنگ، شرکت برشنا نیز مسیر سالنگ را برای انتقال خطوط برق انتخاب کرد.

این تصمیمها موج عظیمی از اعتراضات مردم افغانستان در ولایتهای مختلف از جمله کابل، بامیان و مهاجرین افغانستانی در خارج را در پی داشت.

اعتراضها تا جایی ادامه پیدا کرد که مردم کابل تظاهرات صدها هزار نفری برپا کردند و خواستار اجرای عدالت در توزیع برق در افغانستان شدند که پس از آن، اشرف‌غنی متعهد شد که ولایت بامیان را از نعمت برق برخوردار کند.

انتهای پیام/.

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تصمیم غنی برای تغییر در «برشنا»؛ پای «توتاپ» در میان است؟» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات