واکنش ایران به تشدید حکم شیخ علی سلمان

شبکه العالم، به نقل از اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، جابری انصاری امروز (سه شنبه) با ابراز تاسف شدید از تایید و تشدید حکم محکومیت شیخ علی سلمان دبیر کل جمعیت الوفاق بحرین اعلام کرد اینگونه اقدامات علیه رهبران سیاسی میانه رو، حل کننده مشکلات بحرین نبوده و با پیچیده تر کردن این مشکلات، در نهایت به سود افراط گرایان خواهد بود.دادگاه عالی استیناف بحرین به ریاست قاضی محمد بن علی آل خلیفه دیروز (دوشنبه) حبس شیخ علی سلمان رهبر مخالفان بحرینی و دبیرکل جمعیت اسلامی الوفاق ملی را از 4 سال به 9 سال افزایش داد.
 
دادگاه، شیخ علی سلمان را به علت سه اتهام، نخست به 7 سال زندان محکوم و حکم صادر شده درباره اتهام چهارم به مدت دو سال زندان را تایید کرد.
 
دادگاه جنایی در ژوئن 2015 شیخ علی سلمان را از اتهام نسبت داده شده به وی درباره تلاش برای سرنگونی نظام با زور تبرئه کرد اما او را به اتهام تحریک طایفه ای و اهانت به وزارت کشور به دو سال زندان محکوم کرد. وی همچنین به اتهام رعایت نکردن قوانین به دو سال زندان محکوم شده بود.
 
در این حال جمعیت اسلامی الوفاق بحرین این حکم را «غیرقابل قبول و تحریک آمیز» توصیف و خاطرنشان کرد، این حکم نشانه پافشاری بر نادیده گرفتن درخواست ها درباره فراهم کردن زمینه دستیابی به راه حل و تثبیت ادامه بحران سیاسی روزافزون در بحرین است.  
 
اعتراض های گسترده برای مطالبه حقوق از دست رفته و کاهش فشارهای دولتی علیه آزادی های مردمی از سال 2011 در بحرین با سرکوب شدید مواجه است.

[ منبع این خبر سایت ایران-اخبار می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «واکنش ایران به تشدید حکم شیخ علی سلمان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات