روایت زنان عراقی از وحشیگری داعشی ها

العالم : برخی از اهالی شهر فلوجه، در استان الانبار درغرب عراق، که با کمک نیروهای عراقی از این شهر خارج شده اند، گفتند که عناصر گروه تروريستی داعش عاشق خون و خونریزی هستند و با ارتکاب فجيع ترين روش ها برای شكنجه جسمی و روانی اهالی فلوجه، موجب شده اند که صدها خانواده از این شهر فرار کنند.يكي از زنان فلوجه كه توانسته از دست عناصر داعش فرار كند،  گفت: «سه سال از سوی داعش در محاصره بوديم و زندگی سخت و نكبت باری را داشتيم. آن ها وحشی و عاشق خون وخونريزی هستند و معنای مهربانی و انسانیت را نمي فهمند».

یکی از دخترانی كه از شهر فلوجه فرار كرده است، نيز گفت: «عناصر داعش كه همه ريش های بلند دارند، ما را در فقر و گرسنگی رها كرده اند. آن ها همه چيز را از ما گرفته و تلويزيون و موبايل را ممنوع كرده اند».

كودكی از اهالی فلوجه نيز كه با خانواده اش از دست داعش فرار كرده است، گفت: «اگر پدر و مادرم را بكشند، وقتی كه بزرگ شوم، آن ها را خواهم كشت».

در حالی که گروه تروريستی داعش به خانواده های ساكن فلوجه درباره خطر ورود نيروهای داوطلب مردمی به اين شهر هشدار داده بود، اظهارات كسانی كه از شهر خارج شده اند، برخلاف هشدارهای داعش نشان می دهد که این نیروها به اهالی فلوجه کمک و از آن ها حمایت کرده اند.

یكي از زنان فلوجه كه از اين شهر فرار كرده است، گفت: «نيروهای مردمی ما را از از دست داعش نجات دادند، و راه را براي ما امن كردند. آن ها ما را به اردوگاه طارق بردند و بعد به اينجا آوردند".

یک دختری عراقی هم كه از فلوجه خارج شده است، نيز گفت: «از صبح زود خانه و كاشانه خود را رها كرديم و هيچ چيزی حتي لباس هايمان را هم با خود نياورده ايم. اما وقتي كه به اينجا آمديم، با استقبال نيروهای داوطلب مردمی روبرو شديم و آن ها حمايت بی نظيری از ما كردند. برادرانم فرار كردند؛ زيرا داعش به ما به دروغ گفته بود كه نيروهای داوطلب مرمی ما را خواهد كشت، آن ها به ما دروغ گفتند و ما را ترساندند.

پس ازآنكه نيروهای امنيتی راه های خروج از شهر فلوجه را مشخص كردند، عناصر داعش سعی كردند به شيوه های مختلف از خارج شدن خانواده های فلوجه از شهر جلوگيری كنند تا قبل از فرار به مناطق ديگر از آن ها به عنوان سپرانسانی استفاده شود.

[ منبع این خبر سایت ایران-اخبار می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «روایت زنان عراقی از وحشیگری داعشی ها» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات