دغدغه‌هایم را در فضایی غیرشخصی به داستان‌ها وارد می‌کنم

به گزارش خبرنگار مهر، مجموعه داستان تازه‌ فرشته احمدی با عنوان «هیولاهای خانگی» از سوی نشر ثالث زیر چاپ رفته و در روزهای آتی به بازار کتاب می‌آید.

این نویسنده در گفتگو با مهر با اشاره به ۸ داستان کوتاه منتشر شده از خود در این مجموعه و در پاسخ به سوالی درباره حال ‌وهوای داستان‌های این کتاب اظهار کرد: به‌عنوان نویسنده سخت است که بگویم درباره چه نوشته و می‌نویسم اما برایم مشخص است که تا ۱۰۰ سال دیگر هم نویسنده برای نوشتن دغدغه‌های بخصوصی دارد که البته انگشت شمار است. من سعی کردم برای نوشتن مدل نگاهم به واقعیتی که دستمایه داستان می‌شوند متفاوت باشد و با غیر شخصی‌کردنشان با نگاهی بازتر به سراغ آنها بروم.

احمدی ادامه داد: یکی از دغدغه‌های من در نوشتن، شخص آدمی است. به نظر من آدمی محصول گذشته خودش است. گذشته‌ای که بسیار مهم است و شاید در ۱۰ تا ۱۵ سال نخستش شکل دهنده تمام مسیر آینده‌اش است. ما به این گذشته اهمیتی نمی‌دهیم و برایمان قابل توجه نیست که سال‌های ابتدایی عمر آدمی است که شکل دهنده ادامه آن است و تاثیر اتفاقاتش همیشه جاری است.

این نویسنده افزود: این دوران زمانی است که انسان برای نخستین بار با بسیاری از نقاط پیرامونی جهانش آشنا می‌شوند در حالی که خودش از آن تصویر درستی ندارد. برای ما همیشه این واقعیت تاریخی از طریق واسطه‌هایی به دست آمده است؛ واسطه‌هایی که تنها برداشت خودشان از دنیا را دارند. وقتی به این بیاندیشیم متوجه می‌شویم که ما محصول ساخته و پرداخته اتفاقاتی هستیم که خودمان نسبت به آن کوریم و انگار تلاشی شبانه روزی برای فرار از آن داریم در حالی که به باور من گذشته آدمی در زندگی امروزش جاری است و فکر نمی‌کنم بتوان از آن فرار کرد.

این نویسنده افزود: از هشت داستان این مجموعه، دو اثر تم گذشته را دارد و برخی دیگر نیز سعی دارد تا به تعریف تازه‌ای از ارتباطات اجتماعی دست پیدا کند. سعی من این بود که در این داستان‌ها نشان دهم که می‌شود از عرف‌ها عبور کرد و به شکلی تازه زندگی کرد یعنی آن طور که دلمان می‌خواهد زندگی کنیم نه آن طور که مجبوریم.

[ منبع این خبر سایت مهر-فرهنگ می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دغدغه‌هایم را در فضایی غیرشخصی به داستان‌ها وارد می‌کنم» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات