ایرانیان دو برابر استاندارد از منابع آبی استفاده می کنند

به گزارش دریافتی روز چهارشنبه ایرنا علی اکبر شفیعی در پنجمین گردهمایی تخصصی دانش توسعه بخش آب در گرگان افزود: با توجه به بارش های مطلوب سال جاری ،وضعیت آبی کشور به نسبت سال قبل بهتر شده است، ولی همچنان شرایط نامطلوب است و باید در مصرف صرفه جویی شود.
وی همچنین با بیان این که طرح ساخت بیش از یکصد سد تهیه شده و 200 طرح آبیاری، زهکشی را در حال ساخت داریم، تصریح کرد: برای اجرای این طرح ها در مجموع یکصد هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است که در صورت تامین آن در مدت 20 سال در کشور اجرایی می ‌شود.
شفیعی گفت: برای اجرای طرح ‌های آبی با محدودیت اعتباری مواجه هستیم و برنامه ما استفاده بهینه از منابع محدود است.
معاون طرح و توسعه شرکت مدیریت منابع آب ایران افزود: علاوه بر این، از طرح ‌ها و روش ‌های زودبازده حفاظت و افزایش منابع آبی و مدیریت مصرف آب استقبال می کنیم.
وی به نام همایش نیز اشاره کرد و یادآور شد: عنوان 'دانش توسعه' به این دلیل انتخاب شد که طرح ها و مسائل توسعه ای دانش محور باشد و به عبارتی بدانیم که چه کاری را انجام می دهیم و هدف را مشخص و برای رسیدن به آن برنامه ریزی کنیم.
شفیعی افزود: هدف این گردهمایی تبادل تجربیات و انتقال تجارب موفق شرکت ها و یادگیری هر چه بیشتر است تا بتوانیم در راستای توسعه دانش محور گام برداریم.
وی با بیان این که در گردهمایی دانش توسعه باید روش های خلاقانه را به کار گیریم، گفت: گلستان با همت مدیر عامل و کارکنان شرکت آب منطقه ای در استفاده از فاینانس داخلی در برخی از پروژه های طرح و توسعه مانند سد نرماب در کشور پیشرو است.
به گفته وی سد نرماب با سرمایه گذاری شش هزار میلیارد ریالی از سوی بخش غیر دولتی در حال ساخت بوده و تاکنون 2 هزار میلیارد ریال اجرایی شده است و شرکت منابع آب ایران تلاش دارد تا اعتبارات عمومی این پروژه را تخصیص دهد و توقفی در اجرای آن ایجاد نشود.
معاون طرح و توسعه شرکت منابع آب ایران تصریح کرد: همچنین شرکت آب منطقه ای گلستان در بحث استفاده از تسهیلات بانک توسعه اسلامی در برخی پروژه های خود موفق بوده است که امیدواریم در روند استفاده از توان و ظرفیت بخش خصوصی و روش های خلاقانه برای جذب سرمایه گذاری تلاش بیشتری صورت گیرد.
در پنجمین گردهمایی تخصصی دانش توسعه بخش آب کشور در مدت دو روز (سه شنبه و چهارشنبه) 30 کارشناس، برنامه ریز و پیمانکار صنعت آب کشور درباره راهکارهای نوین حفاظت از منابع آبی، تبادل نظر و تجربه می‌ کنند.
این گردهمایی در روز نخست به صورت سخنرانی و ارایه تجربیات موفق طرح‌ ها و در روز دوم به بازدید از سد نگارستان و سد نرماب اختصاص دارد.
3014/1648

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ایرانیان دو برابر استاندارد از منابع آبی استفاده می کنند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات