نحوه نظارت آموزش و پرورش بر اردوهای تابستانی دانش‌آموزان


مدیرکل امور فرهنگی هنری وزارت آموزش و پرورش ضمن تاکید بر اینکه هیچ اردویی بدون رعایت دستورالعمل بازدیدها و اردوها برگزار نمی‌شود گفت: برگزارکنندگان اردوها در مناطق مختلف،‌ باید مجوز لازم را از مراجع مربوطه داشته باشند. ما تمام تلاش خود را برای رصد اردوها انجام می‌دهیم.
مهدی علی اکبرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار «آموزش و پرورش» ایسنا، درباره نحوه نظارت بر اردوهای دانش آموزی در تابستان امسال به منظور پیشگیری از بروز حوادث اردویی و جاده‌ای اظهار کرد: نظارت در زمینه ترابری دانش‌آموزان برای اردوها با توجه به دستورالعمل اردوها همواره صورت می‌گیرد. در این میان وقوع برخی اتفاقات و حوادث اجتناب ناپذیر بوده و ممکن است در هر شرایطی و برای هر زمینه کاری رخ دهد.
وی افزود: امسال به صورت جدی از پلیس راه، عوامل نیروی انتظامی و دانش‌آموزان همیار پلیس در اتوبوس‌ها استفاده می‌کنیم.
مدیرکل امور فرهنگی هنری وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه نظارت بر رانندگان اتوبوس‌های اردویی نیز با قوانین خاصی که پلیس راهنمایی و رانندگی در نظر گرفته است انجام می‌شود گفت: نظارت به حد کافی و در حدی که باید، انجام می‌شود و ما دستورالعمل آن را توزیع کرده‌ایم.
علی اکبرزاده با تاکید بر اینکه هیچ اردویی بدون رعایت دستورالعمل بازدیدها و اردوها برگزار نمی‌شود گفت: برگزارکنندگان اردوها در مناطق مختلف،‌ باید مجوز لازم را از مراجع مربوطه داشته باشند. ما تمام تلاش خود را برای رصد اردوها انجام می‌دهیم.
وی افزود: برای برپایی اردوهای ملی در تابستان امسال نیز تدابیر لازم را انجام داده‌ایم. در تابستان سی و چهارمین دوره مسابقات فرهنگی و هنری در اردوگاه نیشابور، اردوی دانش‌آموزان مناطق مرزی در تهران، اردوی شورای برتر دانش آموزی در اصفهان و جشنواره دستاوردهای کانون‌های فرهنگی و تربیتی استان‌ها در تهران برگزار می‌شود.
انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نحوه نظارت آموزش و پرورش بر اردوهای تابستانی دانش‌آموزان» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات