زیرمیزی ارتباطی به نرخ رشد تعرفه‌ها ندارد


اعلام رشد 10 درصدی تعرفه‌های پزشکی که با تاخیر حدود سه ماهه همراه بود، واکنش‌ جامعه پزشکی را به دنبال داشت؛ به طوری که سازمان نظام پزشکی صریحتا اعلام کرد که انتظار حمایت از چنین تعرفه‌هایی چه در بخش دولتی و خصوصی غیرمنطقی خواهد بود. در همین راستا رییس جامعه پزشکان متخصص داخلی نیز این میزان افزایش را با توجه به نرخ تورم واقعی نمی‌داند و در عین حال معتقد است که زیرمیزی ارتباطی به نرخ رشد تعرفه‌ها ندارد.
دکتر ایرج خسرونیا در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سلامت خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه این میزان افزایش تعرفه پزشکی کافی نیست، اظهار کرد: تعرفه‌ها از سطح تورم و نرخ‌هایی که دولت اعلام کرده که پزشکان باید پرداخت کنند، پایین‌تر است. ما امسال برای طرح ترافیک حدود دو میلیون تومان هزینه کرده‌ایم. بلیط اتوبوس نیز 30 درصد اضافه شده است. حقوق پرسنل مطب، هزینه آن، اجاره بها و ... بین 20 تا 30 درصد اضافه شده است. چطور انتظار است که جامعه پزشکی افزایش 10 درصدی را قبول کند؟وی تاکید کرد: جامعه پزشکی مخالف این عدد است و آن را واقعی نمی‌داند، ولی اگر قانون است ما باید زیر بار آن برویم و اجرا کنیم.
رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران در خصوص تاثیر افزایش 10 درصدی تعرفه‌ها و اظهارنظرهایی درباره خطر زیرمیزی، ادامه داد: زیرمیزی ربطی به این موضوع ندارد؛ زیرمیزی و این موضوع مباحث متفاوتی هستند. خطایی را با خطای دیگر نباید جبران کرد؛ یعنی نباید به خاطر اشتباهی که در اعلام تعرفه‌ها صورت گرفته، اشتباه دیگری انجام دهیم.
وی افزود: زیرمیزی مربوط به جامعه پزشکی نیست. 70 هزار نفراز جامعه پزشکی را پزشکان عمومی تشکیل می‌دهند. آنها بیماری را بستری نمی‌کنند و جراحی هم ندارند که بخواهند زیرمیزی بگیرند. 15 تا 20 درصد جامعه پزشکی را هم متخصصین داخلی، اطفال و عفونی تشکیل می‌دهند. آنها بیمار معمولی هم ندارند و همیشه کمیت‌شان لنگ است. زیرمیزی را کسی می‌گیرد که بخواهد کار مهمی انجام دهد و معتقد است این پولی که دولت می‌دهد، کم است. کمتر از نیم درصد جامعه پزشکی را افرادی تشکیل می‌دهند که کارهای مهمی مثل عمل قلب و چشم و ... انجام می‌دهند که البته همه آنها هم زیر‌میزی بگیر نبودند. آماری که در دوسال گذشته مطرح شد بیش از 500 نفر نبود و در حال حاضر نیز این رقم در تمام ایران کاهش یافته است.
خسرونیا تصریح کرد: این مساله که چون تعرفه‌ها کم است، زیرمیزی بیشتر می‌شود حرف غلطی است که متاسفانه در این دو - سه روز در رسانه‌ها عنوان شده است. کارخطا را باید از طریق قانون، صحبت و مذاکره حل کرد.
رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران درخصوص آمار تخلفات تعرفه‌ای از ابتدای سال 95 نیز گفت: این آمار نسبت به سال‌های قبل کمتر شده و سال به سال نیز در حال کاهش است. بیشتر تخلفات نیز مربوط به عمل‌های جراحی و خطا در پرداخت به بیمارستان‌ها گزارش شده است. زیرمیزی نیز نسبت به دو سال قبل خیلی کمتر شده و به حدود یک بیستم تا یک سی‌ام رسیده است.
انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «زیرمیزی ارتباطی به نرخ رشد تعرفه‌ها ندارد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات