ما هم می توانستیم پر کردن قلب راکتور را ۵ساله کنیم

به گزارش خبرنگار مهر، محمد جواد لاریجانی در حاشیه سفر استانی رئیس قوه قضائیه به استان تهران، در جمع خبرنگاران و درخصوص برداشت دو هزار میلیارد تومان از اموال ایران بر اساس رأی دیوان عالی آمریکا گفت: از طرف دولت، وزارت امور خارجه و همچنین دادستانی کل کشور اقدامات خوبی در جهت محکوم کردن این دزدی آمریکایی‌ها انجام شده است. 

وی با محکوم کردن اقدام آمریکا گفت: کاری که آمریکایی‌ها کردند از لحاظ حقوق بین‌الملل برخلاف مقررات بین‌الملل بوده است و البته از لحاظ ضدیت با روح برجام هم می‌توان آن را بررسی کرد.

لاریجانی گفت: در متن برجام آمده است که به همه افراد توصیه شده است که از انجام هرگونه اقدامی که باعث بی اعتمادی دو طرف می‌شود خودداری کنند و این کار دولت آمریکا به طور قطع باعث بی اعتمادی ما نسبت به آن‌ها شده است.

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه با اشاره به نقض برجام از سوی آمریکایی ها، گفت: البته این اولین بار نیست که آمریکایی‌ها برجام را نقض کرده و آن را زیر پا گذاشتند بلکه مواردی بسیاری از این موضوع می‌توان یافت برای مثال قرار نبود ما تعهداتمان را یک باره و تمام و کمال انجام دهیم و آن وقت آنها قطره قطره تعهداتشان را انجام دهند.

لاریجانی تصریح کرد: اگر قرار بود صرفا در اجرای برجام مسئولین دو طرف دستور دهند و هیچ کاری از پیش برده نشود ما هم فقط دستور می‌دادیم که قلب رآکتور پر شود اما براساس سیاست قطره چکانی غربی‌ها ۵ سال اجرای این دستور را زمان‌بر می کردیم.

وی افزود: طرف آمریکایی ادعا می‌کند که دستور داده است تحریم‌ها برداشته شود یا پول‌های بلوکه شده پرداخت شود یا بانک‌ها با ما مراوده مالی داشته باشند اما در اصل همه اینها در حد دستور مانده و اجرایی نشده است.

جواد لاریجانی اظهار داشت: البته من معتقدم که ما باید پیش بینی این بدعهدی و عدم تعهدات غربی‌ها را می‌کردیم و می‌دانستیم که ما با یک طرف بدقول روبرو هستیم.

وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا به نظر شما تلاش‌های دولت کافی بوده یا خیر، گفت: تلاش‌های دولت قابل تقدیر بوده است ولی آن چیزی که مهم است این است که باید این تلاش‌ها ادامه پیدا کند.

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا به نظر شما این تلاش‌ها به نتیجه می‌رسند و آمریکایی‌ها این پولها را اعاده می کنند؟ گفت: من معتقدم اگر غربی‌ها و آمریکا قاطعیت ایران را در مقابل این رفتار زشتشان ببینند و متوجه شوند که این رفتار باعث شده که ما نسبت به آن‌ها بی اعتماد شده‌ایم قطعا از این اقدام خود منصرف خواهند شد.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ما هم می توانستیم پر کردن قلب راکتور را ۵ساله کنیم» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات