150 اثر تاریخی در شهرستان نمین شناسایی شد

مراسم تحویل آثار تاریخی 6000 ساله چغامیش به ایران رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان نمین گفت: تاکنون بیش از ۱۵۰ اثر تاریخی در بخش عنبران شهرستان نمین شناسایی شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، منوچهر نورزاده صبح امروز در جلسه انجمن میراث فرهنگی بخش عنبران شهرستان نمین ظهار داشت: بخش عنبران شهرستان نمین دارای بیش از 150 اثر تاریخی شناسایی شده که از این تعداد 32 اثر در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده‌اند.

وی گفت: جلسات انجمن میراث فرهنگی به‌منظور نهادینه‌کردن امر حفاظت و حراست از مواریث تاریخی، فرهنگی نمین در راستای اساسنامه تشکیل انجمن میراث فرهنگی مصوب سال 73 شورای عالی میراث‌فرهنگی کشور، هر سه سال یک بار در این شهرستان برگزار می‌شود.

نورزاده با اشاره به اینکه حفاظت و حراست از میراث گران‌بهای تاریخی بدون کمک، همیاری و تعامل با مردم محل و شوراها و دهیاران روستا امری بس دشوار است، افزود: تعامل و همکاری اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ‌نمین با سازمان‌های مردم نهاد و تشکل‌های مردمی که ماهیت اصلی انجمن‌های میراث‌فرهنگی را شکل می‌دهند، می‌تواند نقش موثری در حفاظت و نگهبانی از این آثار داشته باشد.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری نمین با اشاره به تداوم تشکیل انجمن‌های میراث‌فرهنگی در دیگر بخشداری‌های نمین تصریح کرد: مقرر شد دهیاران نمین گزارش عملکرد انجمن میراث فرهنگی و برگزاری جلسات در روستاها را هر ماه پیگیری و نتیجه را به بخشداری یا اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان اطلاع‌رسانی کنند.

سرهنگ یدالله بخشی، فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل نیز در این جلسه با اشاره به اهمیت و ضرورت حفاظت از میراث فرهنگی که به عنوان شناسنامه و هویت تاریخی و میراث ماندگار انسان های گذشته محسوب می‌شوند، بر لزوم حفاظت از این آثار توسط مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان تأکید کرد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «150 اثر تاریخی در شهرستان نمین شناسایی شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات