این کارها در ترکیه باعث زندانی شدن شما می شود!

مروا بویوکساراچ « ملکه زیبایی ترکیه» در سال 2006 و مدل سابق به دلیل توهین به رئیس جمهور در اینستاگرام به حبس محکوم شد. به گزارش نامه نیوز، دلیل حبس در زندان می تواند سخنرانی شجاعانه و یا آدامس معمولی باشد.

به گزارش عصرخبر، صدور حکم 14 ماه حبس برای دختر شایسته ترکیه به دلیل توهین به اردوغان بهانه ای شد تا مشخص شود چه کارهایی در ترکیه می تواند منجر به حبس در ترکیه شود.

بنابراین گزارش، معلوم شد در ترکیه خیلی راحت می توان سر از زندان در آورد: دلیل حبس در زندان  می تواند « توئیت» نامناسب،  سخنرانی شجاعانه  و یا  آدامس معمولی باشد.

نمونه های زیر موید همین مطلب است:

1- انتشار عکس

بیلگین چیفتچی پزشک ترک به علت درج عکسی در شبکه های اجتماعی تحت پیگرد قرار گرفت  که در آن  شباهت اردوغان با گالوم (موجود تخیلی  یکی از پرسوناژ های اصلی  داستان  جون تولکین و « ارباب حلقه ها») اشاره کرده بود.

2- ژست توهین آمیز
فیلیز آکینجی ساکن « ازمیر» به دلیل  ژست  توهین آمیز نسبت به اردوغان  به مدت 11  ماه و 20 روز به زندان افتاد.

3- پست در فیس بوک

شهروندان ترکیه در صورت درج کلمات توهین آمیز خطاب به رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه  به زندان می افتند.

4- درج  پیام در « توئیتر»
 خاکان شکور  فوتبالیست سابق ترکیه به دلیل «توئیت» توهین آمیز خطاب به اردوغان با خطر 4 سال حبس روبرو شده است.

5- پست در اینستاگرام
مروا بویوکساراچ  « ملکه  زیبایی ترکیه»  در سال 2006  و مدل سابق  به دلیل توهین به  رئیس جمهور در اینستاگرام به حبس محکوم شد.

6- آدامس
ویسل دالجی شخصیت حزبی از حزب سوسیال — انقلابی ترکیه  به دلیل جویدن آدامس در مراسم رسمی نثار تاج گل بر یادبود آتاترک به زندان افتاد.

7- ایده
قاضی آتیلا یائیلا  پروفسور دانشگاه  به 15 ماه  حبس محکوم شد. او پیشرفته بودن رژیم آتاترک را مورد شک و تردید قرار داد.

8- دادخواست
پلیس حدود  20 نفر  از کارمندان  نهادهای علمی را  به دلیل امضای دادخواستی دستگیر کرد که  عملیات نظامی بر علیه کردها را محکوم کرده بودند.

9- سخنرانی
مقامات ترکیه  محمت کانبور دانشیار  و استاد  را به این دلیل دستگیر کردند که گویا وی  دانشجویان را در زمان درس به اعتراض تحریک کرده بود.

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «این کارها در ترکیه باعث زندانی شدن شما می شود!» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات