پاکستان جسد رهبر طالبان را به خانواده‌اش تحویل داد

وزیر کشور پاکستان گفت: جسد ملا اختر منصور رهبر طالبان به خانواده‌اش در افغانستان تحویل داده شده است. به گزارش نامه نیوز، چودهری‌نثار‌علی‌خان وزیر کشور پاکستان که سرپرستی اجلاس ویژه سازمان ثبت احوال (نادرا) را به عهده داشت در بخشی از سخنان خود در این اجلاس اعلام کرد: جسد ملا اختر منصور رهبر طالبان به خانواده‌اش در افغانستان تحویل داده شده است.

وی افزود بعد از آزمایش دی ان ای مرگ رهبر طالبان تأیید شد و جسد وی به یکی از اعضای خانواده‌اش تحویل داده شده تا در افغانستان به خاک سپرده شود.

خان گفت: تمام کارمندان اداره ثبت احوال که در صدور گذرنامه جعلی برای ملا منصور دست داشتند دستگیر شده‌اند.

وزیر کشور پاکستان تأکید کرد: علاوه بر کارمندان سازمان ثبت احوال برخی دیگر از افراد سازمان‌ها در صدور مدارک جعلی برای رهبر طالبان دست داشته‌اند که به وضعیت آنها نیز رسیدگی می‌شود.

خان گفت: غلام محمد بکتی مدیر یکی از بخش‌های سازمان ثبت احوال به جرم مشارکت در صدور گذرنامه جعلی برای رهبر طالبان دستگیر شده است.

چودهری‌نثارعلی‌خان اعلام کرد: برای شخصی که افراد دارای شناسنامه جعلی پاکستانی را معرفی کند 10 هزار روپیه جایزه در نظر گرفته شده است و برای مهاجران افغانستانی که شناسنامه جعلی خود را تحویل دهند تسهیلات ویژه در نظر گرفته می‌شود.

وی افزود: مدارک شناسایی تمام شهروندان پاکستانی در چند مرحله دوباره بررسی می‌شود.

خان تأکید کرد: کسانی که در صدور شناسنامه جعلی پاکستانی دست داشته باشند یا با این افراد همکاری کنند به 14 سال زندان محکوم می‌شوند.

اقدام چودهری‌نثارعلی‌خان در واکنش به مدارک شناسایی پاکستانی «ملا اختر منصور» رهبر کشته شده طالبان صورت می‌گیرد.

بعد از کشته شدن رهبر طالبان در حمله پهپادهای آمریکایی، مدارک شناسایی پاکستانی وی با نام «ولی محمد» کشف شد.


[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پاکستان جسد رهبر طالبان را به خانواده‌اش تحویل داد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات