اتمام توسعه حرم امامین عسکریین(ع) زیر حملات خمپاره‌ای

به گزارش مشرق، حسن پلارک در مورد توسعه و بازسازی حرمین عسکریین(ع) در سامرا گفت: اقدامات ما به 2 بخش توسعه‌ای و بازسازی تقسیم می‌شود.

وی ادامه داد: در بخش بازسازی حرم، در داخل حرم کاشی کاری سقف و گنبد، آیینه و سنگ کاری رواق‌ها تکمیل و تمام شده است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات با بیان اینکه در داخل حرم بجز نصب ضریح اقدام دیگری نمانده است گفت: درهای حرم نیز در شهر‌های اصفهان، شیراز و قم ساخته شده و آماده نصب است.

وی در مورد زمان نصب ضریح نیز گفت: ضریح در قم ساخته و تکمیل شده است اما نظر مراجع این است که تا برقراری امنیت بیشتر در سامرا، ضریح منتقل نشود. فکر می کنم بعد از پاکسازی فلوجه و موصل شرایط برای انتقال ضریح مهیا شود.

پلارک ادامه داد: در بیرون حرم نیز طلاکاری گنبد پایان یافته و طلاکاری گلدسته‌ها نیز 50 درصد پیشرفت داشته است. همچنین ایوان باب القبله که قبلا طلاکاری بوده و تخریب شده بود، مجدداً طلاکاری شد و اکنون 90 درصد ایوان طلاکاری شده است.

وی ایوان‌های شرقی و غربی حرم را نیز در حال کاشی و طلاکاری دانست و گفت: تکمیل ایوان‌ها حدود یک سال زمان می‌برد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات در مورد طرح توسعه‌ای گفت: در توسعه محدود 6 هزار متر به فضای سرداب افزوده شد و همچنین 6 هزار متر طبقه دوم سرداب نیز به حرم متصل شده و 95 درصد پیشرفت کرده است.

وی خاطرنشان کرد: برای توسعه اصلی نیز در حال تملک زمین‌های اطراف تا شعاع 300 متری هستیم.

پلارک در مورد سختی‌های کار در سامرا و حملات خمپاره‌ای به حرم گفت: با وجود این سختی‌ها همه با عشق به اهل بیت کار کردند و حتی زمانی هم اسلحه به دست گرفتند تا از حرم دفاع کنند.

وی افزود: از افراد فعال در طرح بازسازی و توسعه کسی جانباز و شهید نشد و سال گذشته در یک حمله خمپاره‌ای، یکی از خادمان و یکی از مدافعان حرم به شهادت رسیدند.

اتمام توسعه حرم امامین عسکریین(ع) زیر حملات خمپاره‌ای

اتمام توسعه حرم امامین عسکریین(ع) زیر حملات خمپاره‌ای

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اتمام توسعه حرم امامین عسکریین(ع) زیر حملات خمپاره‌ای» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات