هواپیمایی جمهوری اسلامی واجد شرایط اخد علامت استاندارد حلال است

به گزارش خبرنگار مهر، نیره پیروز بخت در گردهمایی سراسری مدیران ستادی و استانی که صبح روز چهارشنبه در محل سازمان ملی استاندارد برگزار شد، اظهار کرد: سازمان ملی استاندارد یک سازمان فرابخشی، حاکمیتی و نظارتی است که ۹۰ سال گذشته قانون آن به تصویب رسید.

وی با بیان اینکه سازمان استاندارد در سال های قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی فرزاهای مختلفی را پشت سر گذاشته است، افزود: از سال ۹۰ به موجب مصوبه شورای عالی اداری به طور مستقیم تحت نظر ریاست جمهوری قرار گرفته است.

رئیس سازمان ملی استاندارد خاطرنشان کرد: سازمان ملی استاندارد فعالیت های عدیده ای را در حوزه های مختلف به غیر از دارو دارد.

وی با اشاره به اینکه در سال های اخیر حساسیت های بالایی در حوزه کشورهای اسلامی و استاندارد حلال مطرح شده است، تصریح کرد: ایران به عضویت موسسه استاندارد و اندازه شناسی کشورهای اسلامی درآمده است.

پیروز بخت گفت: کشور جمهوری اسلامی ایران عضو موسسه استاندارد و اندازه شناسی کشورهای اسلامی است، از مجموع ۳۳ کشور اسلامی تنها ۱۳ کشور عضو این موسسه هستند.

وی با بیان اینکه بحث مالی حوزه حلال رقمی بالغ بر ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد دلار پیش بینی می شود که بیش از هزار و ۲۰۰ میلیارد دلار به حوزه صنعت غذا باز می گردد، گفت: به سبب اینکه سرمایه گذاری در این حوزه سودآوری بالایی را به همراه دارد از این بسیاری از کشورهای غیراسلامی علاقه مند به فعالیت در این بخش هستند که این مهم سبب نگرانی ما شده است.

رئیس سازمان ملی استاندارد با تاکید بر اینکه تدوین استاندارد حلال در موسسه استاندارد و اندازه شناسی کشورهای اسلامی صورت گرفته است، افزود: با کوشش آیت الله عالمی بیش از ۹۸ درصد این استاندارد با فقه شیعه جعفری انطباق دارد.

وی با بیان اینکه صورتجلسه گردشگری حلال به امضا رسیده است؛ خاطرنشان کرد: علامت استاندارد حلال سال ۸۸ به تصویب هیئت وزیران رسیده است.

پیروز بخت گفت: بحث استاندارد حلال در حوزه های دیگر نظیر گردشگری، نساجی و صنایع مورد توجه قرا  گرفته که در این بین بحث گردشگری از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی در پایان با اشاره به اینکه طبق بررسی های صورت گرفته هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران واجد شرایط اخذ علامت حلال هستند، بیان کرد: مبحث مهم گردشگری حلال توسط آیت الله هاشمی شاهرودی مطرح شده است.

[ منبع این خبر سایت مهر-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «هواپیمایی جمهوری اسلامی واجد شرایط اخد علامت استاندارد حلال است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات