نظر رئیس‌سازمان زندان‌ها درمورد تبدیل اوین به پارک

به گزارش مشرق، اصغر جهانگیر رئیس سازمان زندان های کل کشور در حایشه دیدار رئیس قوه قضاییه با قضات و کارکنان دستگاه قضایی در خصوص فروش زندان اوین و تبدیل آن به پارک گفت: قرار است کارشناس های ما و کارشناسان شهرداری بررسی کنند تا اول قیمت زندان اوین مشخص شود و بعد منتظر بمانیم که شهرداری به چه نحوی می خواهد آنچه را که برای انتقال زندان لازم است فراهم و تعهدات خود را عملی کند.
وی افرود: زندان اوین 40 هکتار است و کارشناس باید قیمت را تعیین کند. 
رئیس سازمان زندان های کشور در خصوص آخرین وضعیت احداث 7 اردوگاه زندانیان بیان داشت: کار احداث این اردگاه ها از سالها فبل آغاز شده و تا 90درصد پیشرفت داشته و برای اتمام 10درصد باقی مانده 200میلیارد تومان اعتبار لازم است، اما در بودجه سال 95 بودجه ای برای آن در نظر گرفته نشده است؛در حال رایزنی با دولت هستیم و قول هایی در این رابطه داده شده که  تا پایان سال 80 میلیارد تومان به صورت جداگانه برای احداث این 7 اردوگاه تخصیص یابد در این صورت می توانیم تا پایان سال یک سوم آنها را تکمیل کنیم.
جهانگیر در خصوص دست بندها و پابندهای الکتریکی گفت: نمونه داخلی دست بندها و پابند های الکتریکی بر روی چند نمونه واقعی آزمایش شد که دارای اشکالاتی بود، زیرا استفاده از این ابزارها یک تجربه جدید است و افراد مورد آزمایش از اینکه تمام حرکاتشان قابل رصد باشد و با هرحرکتی پابندها تولید صدا کند گله مند بودند به همین دلیل در حال رفع اشکالات هستیم، زیرا هزینه نمونه داخلی پابندها نصف هزینه نمونه خارجی آن است.
وی در مورد قرارداد ساخت خودرو های حمل زندانی با یک شرکت خودرو سازی داخلی گفت: متاسفانه این همکاری ادامه پیدا نکرد؛ خودرو های حمل زندانی فرسوده هستند و برای حفظ امنیت زندانی در هنگام جابجایی باید خودرو ها مناسب سازی شوند که در این رابطه  نیازمند بودجه هستیم، اما امسال در نظر داریم دراین رابطه با یکی از شرکت های خودرو سازی داخلی وارد قرارداد شویم.

رئیس سازمان زندانهای کشور در خصوص خرید بادی اسکنر برای زندانها بیان داشت: به دلیل هزینه بالای بادی اسکنر موفق به تأمین بودجه لازم نشدیم؛ در هرحال پیگیر موضوع از طریق ستاد مبارزه با مواد مخدر هستیم تا بتوانیم اعتبارات لازم را تامین کنیم زیرا اگر زندانها به این دستگاه ها مجهز شوند می توانیم شاهد زندانهای پاک و استاندار باشیم.

جهانگیردر پاسخ به سوالی مبنی بر میزان کشفیات مواد مخدر در زندان ها گفت: میزان کشفیات مواد مخدر که عمدتا در مبادی ورودی بود 130کیلو از انواع مواد مخدر است که حدود 10کیلو کاهش را نشان می دهد.

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نظر رئیس‌سازمان زندان‌ها درمورد تبدیل اوین به پارک» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات