تصاویر رونمایی از سه دستاورد دفاعی با حضور وزیر دفاع/ تولید آلیاژهای تیتانیوم برای اولین بار درایران

تصاویر رونمایی از سه دستاورد دفاعی با حضور وزیر دفاع/ تولید آلیاژهای تیتانیوم برای اولین بار درایران سیاست > نظامی - میزان نوشت: با حضور وزیر دفاع از سه دستاورد فناورانه دانشگاه صنعتی مالک اشتر شامل فرستنده یک مگاوات سامانه موقعیت یاب ملی، دستگاه پوشش دهی رباتیک خلا و کوره ذوب مجدد قوسی تحت خلاء رونمایی شد.

سردار دهقان در مراسم رونمایی از این دستاوردهای فناورانه در تشریح دستاوردهای رونمایی شده گفت: در شرایط حاضر كلیه خدمات موقعیت یابی، ناوبری و زمان سنجی كشور بر پایه GPS می باشد با توجه به عدم كنترل بر روی دقت، كیفیت و كمیت خدمات فوق و امكان قطع خدمات در مواقع بحرانی ایجاد یك سیستم بومی با قابلیت اطمینان بالا و جایگزینی سریع اجتناب پذیر به نظر می رسد، لذا پروژه سامانه ملی موقعیت یابی و زمان سنجی زمینی پایه (LPS ) به عنوان طرحی ملی در دستور كار قرار گرفت كه دانشگاه صنعتی مالك اشتر موفق شد در فاز جاری فرستنده یك مگاواتی بومی با فناوری نیم سیكل را طراحی كند و بسازد و در آینده با استقرار 5 ایستگاه فرستنده پر قدرت در نقاط مناسب كشور امكان ارائه خدمات موقعیت یابی ناوبری و زمان سنجی با استانداردهای جهانی و بصورت ملی بوجود خواهد آمد. 

وی همچنین پیرامون دستگاه پوشش پلاسمایی تحت خلاء گفت: این دستگاه یكی از تجهیزات آزمایشگاهی مورد استفاده در فرایندهای مختلف تحقیقاتی و تولیدی مناسب برای پره های توربین نیروگاهی و موتور جت پوشش های سرامیكی با قابلیت تحمل فوق دما در حد VPS، قابل استفاده در بالك ها و نازل های موشكی سوخت جامد و بالستیك و پوشش های مقاوم در برابر خوردگی شیمیایی ویژه از جنس فلزاتی مانند نایوبیم، تانتالیم، تنگستن، كرم، مولیبدن و پوشش هایی با كاربرد زیستی است. 

وزیر دفاع در خصوص كوره ذوب مجدد قوسی تحت خلاء كه برای نخستین بار در كشور توسط دانشگاه صنعتی مالك اشتر طراحی و ساخته شده است تصریح کرد: این كوره با قابلیت سرویس دهی در حالت دستی و اتوماتیك راه اندازی و برای ذوب و تصفیه آلیاژهای تیتانیوم، ذوب مجدد سوپر آلیاژها و فولادهای ویژه مورد بهره برداری قرار می گیرد. 

وی، تولید آلیاژهای تیتانیوم برای اولین بار در كشور و تولید انواع سوپر آلیاژهای كارشده،كاهش گازهای مضر و عناصر با فشار بخار بالا كه طی فرآیند ذوب به واسطه خلاء ایجاد می شود و همچنین بومی سازی دانش فنی ساخت كوره VAR در داخل كشور و قطع وابستگی به خارج را از قابلیت ها و دستاوردهای این محصول ذكر كرد. 

27219

 

کلید واژه ها: حسین دهقان - وزارت دفاع -

[ منبع این خبر سایت خبرآنلاین-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تصاویر رونمایی از سه دستاورد دفاعی با حضور وزیر دفاع/ تولید آلیاژهای تیتانیوم برای اولین بار درایران» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات