سیر نزولی مصرف سیگار در کشوربه گزارش جهان به نقل از خبرگزاری بسیج، خسرو صادق‌نیت، رئیس مرکزسلامت محیط و کار با اشاره به اینکه طبق آمار بین سال‌های ۸۲ تا ۸۶ مصرف دخانیات حدود ۱۲درصد بوده است، گفت: این میزان در آقایان ۲۰ تا ۲۴ درصد و در خانم‌ها خیلی کمتر ذکر شده است.

رئیس مرکز سلامت محیط و کار اظهار کرد: با توجه به مطالعات انجام شده مصرف سیگار علاوه بر اینکه افزایش جدی نداشته حتی در بعضی موارد سیر نزولی نیز دارد.

صادق‌نیت، با اشاره به اینکه قلیان در نوجوانان و جوانان رشد نگران‌کننده‌ای داشته است، اظهار کرد: لازم است که در این خصوص جدی‌تر برنامه‌ریزی انجام شود و برگزاری کمپین‌ها یکی از این اقدام‌ها است.

وی افزود: همچنین حضور ورزشکاران، هنرمندان و کسانی که کلام آنها در بین جوانان و نوجوانان مورد قبول است در رسانه ملی، شبکه‌های اجتماعی و ارگان‌های قانونی مثل وزارت بهداشت برای انتقال پیام‌های لازم در این خصوص مورد توجه قرار دارد.

این مقام مسئول با اشاره به جایگزین کردن تفریحات مناسب برای جوانان و نوجوانان برای دوری از قلیان تصریح کرد؛ طی تعامل با صداوسیما، وزارت ورزش و شهرداری‌ها قرار شد در این خصوص با وزارت بهداشت همراهی لازم را انجام دهند.

ساده‌سازی و نصب تصاویر هشداردهنده بر روی بسته‌های سیگار اقدامی مؤثر برای کاهش مصرف آن

رئیس مرکزسلامت محیط و کار در پاسخ به سؤالی در مورد ساده‌سازی پاکت‌ بیان کرد: ساده‌سازی و نصب تصاویر هشداردهنده بر روی بسته‌ها یکی از پیشنهادهای سازمان جهانی مبارزه با دخانیات بود که موفقیت‌هایی نیز برای کشورهای اقدام کننده مثل استرالیا در برداشته است.

صادق‌نیت، گفت: بر این اساس طبق ابلاغیه سازمان جهانی مبارزه با دخانیات، کشور ایران نیز با برنامه‌ریزی لازم و همکاری وزارت صنایع سعی می‌کند اقدام‌های لازم را در این زمینه عملیاتی نموده و به این طریق گامی تازه در کاهش مصرف دخانیات در کشور بردارد.

[ منبع این خبر سایت جهان نیوز اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سیر نزولی مصرف سیگار در کشور» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات