وهابیت همه جا اختلاف ایجاد می کند

به گزارش «شیعه نیوز»، آیت الله «جعفر سبحانی» از مراجع تقلید شیعه، صبح روز سه شنبه 11 خرداد 1395 ـ با جمعی از علمای هندوستان و اندونزی دیدار کردند.

ایشان در ابتدا اظهار داشتند: قرآن کریم هر جا که از وحدت و اتفاق مسلمانان سخن می گوید همیشه آن را ستایش می کند و هر جا که درباره تفرقه و دو دستگی سخن می گوید آن را محکوم می کند.

مرجع تقلید شیعیان افزودند: خداوند در آیه «قُلْ هُوَ الْقَادِرُ عَلَىٰ أَن يَبْعَثَ عَلَيْكُمْ عَذَابًا مِّن فَوْقِكُمْ أَوْ مِن تَحْتِ أَرْجُلِكُمْ أَوْ يَلْبِسَكُمْ شِيَعًا» تفرقه مسلمانان را به سان عذابی معرفی می کند که از آسمان نازل شده است. به قدری تفرقه بد است که با نزول عذاب از آسمان یکسان معرفی شده است.

ایشان در مورد اهمیت وحدت بین مسلمانان اظهار داشتند: در آیه «واعتصموا بحبل الله جمیعا و لاتفرقوا» خداوند می فرماید به ریسمان خدا چنگ زنید. انسان که به چاه می افتد اگر دیگران بخواهند او را نجات دهند ریسمانی می فرستند. امت متفرق اگر بخواهد نجات پیدا کند باید به ریسمان وحدت چنگ بزنند.

آیت الله سبحانی در مورد وضعیت خاورمیانه اظهار داشتند: امروز بلایی به جان مسلمانان افتاده است و این بلا و آتش افتراق را غربی ها ـ آمریکایی ها در درجه اول و صهیونیست ها در درجه دوم ـ در میان مسلمانان روشن کرده اند تا مسلمانان همدیگر را بکشند، تمام زیرساخت ها از بین ببرند، پس از آن دشمنان بیایند پول بگیرند و آنها را بسازند و در نتیجه امنیتی برای اسرائیل ایجاد کنند.

ایشان با طرح این پرسش که باید ببینیم که ریشه اختلافات از کجا شروع شده است؟ افزودند: ریشه اختلافات از وهابیت است. وهابیت گاهی به لسان سلفی ها، گاهی به لسان طالبانی ها، گاهی به لسان اخوانی ها و امروزه به لسان داعشی ها هستند. در این میان یک نفر از اسرائیلی های صهیونیست کشته نمی شوند و هر روز صدها نفر از مسلمانان کشته می شوند.

مرجع تقلید شیعیان درباره ملاک مسلمان بودن گفتند: ما در اسلام سالی به نام "عام الوفود" داریم. در سال نهم هجرت پیامبر اسلام(صلی الله علیه و آله) هر که وارد مکه می شد و شهادتین را بر زبان جای می ساخت، اسلام او را قبول می کرد، دیگر قلب او را نمی شکافت و از او چیزی سوال نمی کرد. میزان در نظر پیامبر(صلی الله علیه و آله)، صحابه و تابعان این است که انسانی که به یگانگی خدا شهادت دهد، معاد و پیامبر(صلی الله علیه و آله) را قبول کند برادر دینی است.

ایشان افزودند: عده ای امروزه می گویند "آنچه که ما می گوییم مسلمانی است" می پرسند آیا قبر پیامبر را زیارت می کنید؟ آیا به غیر ازنام خدا قسم می خورید؟ و غیره؛ در حالی که این ها مسائل کلامی است و به اصول و عقائد ارتباطی ندارد. این ها با این مسائل می خواهند مسلمانان را از هم جدا کنند.

آیت الله سبحانی درباره سیاست اختلاف افکنی دشمنان گفتند: برنامه بریطانیا این است که جماعتی به نام سعودی ها را آورده اند تا تمام آثار اسلامی را از بین ببرند و از اسلام فقط قرآن بماند و اگر بتوانند قبر پیامبر(صلی الله علیه و اله) را نیز از بین می برند.

ایشان همچنین گفتند: با این وضع پس از بیست سال از اسلام آثاری نخواهد ماند. جوانان غربی امروزه می گویند "معلوم نیست که مسیح وجود داشته باشد" و در دین خود تردید دارند. وهابی ها هم با از بین بردن آثار اسلامی می خواهند اسلام را از بین ببرند. اگر کعبه را برداریم، مکه امروزه مثل یک شهر غربی است.

مرجع تقلید شیعیان با استدلال قرآنی در رد اندیشه وهابیت اظهار داشتند: در آیه «وَقَالَ لَهُمْ نِبِيُّهُمْ إِنَّ آيَةَ مُلْكِهِ أَن يَأْتِيَكُمُ التَّابُوتُ فِيهِ سَكِينَةٌ مِّن رَّبِّكُمْ وَبَقِيَّةٌ مِّمَّا تَرَكَ آلُ مُوسَى وَآلُ هَارُونَ تَحْمِلُهُ الْمَلآئِكَةُ» تابوت به قدری مهم بود که از آن به عنوان عامل آرامش و سکینه یاد شده است. آثار انبیاء در این ایه مورد تبرک است ولی وهابیت آثار انبیا را از بین می برند.

ایشان ادامه دادند: پس از مرگ اصحاب کهف، عده ای مُلحد گفتند که دور آنها دیوار بکشیم ولی موحدان گفتند که ما تبرک می جوییم و در کنار قبر این ها، مسجدی درست می کنیم. قرآن این را به عنوان افتخار می گوید ولی وهابیون تمام مساجدی که در کنار قبول شهدا بود را تخریب می کنند.

آیت الله سبحانی تأکید کردند: امروز دوای ما همان است که امام اشعری گفت؛ امام اشعری هنگامی که مرگش نزدیک شد دوستان خود را از مدینه و بغداد جمع کرد و به آنها گفت "من کسانی که به طرف قبله نماز می خوانند را تکفیر نمی کنم" وهابی ها می گویند ما مسلمان هستیم و شما کافر؛ و می خواهند اسلام را به نام اسلام از بین ببرند.

ایشان با بیان اینکه هر کجا وهابیت آمده تفرقه ایجاد کرده است افزودند: در هند، پاکستان، افغانستان، ازبکستان و حتی آلمان هر جا که رفتند مردم را با هم دشمن کردند. پیامبر(ص) در جایی نشسته بود به ایشان گفتند که فردی یهودی، با ذکر داستان های قبل از اسلام، اوس و خزرج را با هم درگیر کرده است پیامبر(صلی الله علیه و آله) به نزد مسلمانان رفت و آنان را از اختلاف دور کرد.

مرجع تقلید شیعیان در پایان گفتند: الان دهها شبکه علیه جمهوری اسلامی ایران افترا می بندند. جرم جمهوری اسلامی ایران این است که می خواهد مسلمانان یکی باشند. اگر ما با آمریکا و اسرائیل با هم بودیم از ما تعریف و تمجید می کردند.

خاطرنشان می شود در پی برخی تضییقات نسبت به پیروان اهل بیت(علیهم السلام) در اندونزی، تعدادی از اعضای مجلس العلماء و رهبران اهل سنت اندونزی به همراه برخی علمای هندوستان، به دعوت مجمع جهانی اهل بیت(علیهم السلام) برای دیدار با برخی شخصیت های شیعه و سنی و نیز بازدید از برخی مراکز فرهنگی به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده اند.

انتهای پیام/ 852

[ منبع این خبر سایت شیعه نیوز می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وهابیت همه جا اختلاف ایجاد می کند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات